Rolnicy.Podlasie: Co wydarzy się w nowym odcinku?

Co słychać u gospodarzy z Podlasia? Przekonaj się, oglądając nowy odcinek popularnej serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" w niedzielę o godz. 20.15 w FOKUS.TV.

Co słychać u gospodarzy z Podasia?
Co słychać u gospodarzy z Podasia?materiały prasowe

Andrzeja nie ma w Plutyczach. Jest w sanatorium, gdzie trafił na rehabilitację złamanej ręki. W tym czasie Gienek, Jastrząb i Przemek jadą do lasu wyciąć kilka drzew. Ścinana sosna zahacza o inną. Z trudnościami udaje się ją zdjąć. Gienek i Jastrząb wdają się w spór przy załadunku. Okazuje się, że drzewa będą użyte do budowy ogrodzenia dla krów.

Gienek planuje założenie nowego sadu. Pozbywa się starych drzew owocowych i na ognisku z gałęzi ściętej wiśni piecze kiełbaski, by posilić się po pracy.

W Laszkach Emilka i Karol karmią stado kóz, które potrzebują zimą więcej jedzenia, gdyż wiele z nich spodziewa się potomstwa. Potem jadą na pastwisko. Tam przygotowują zagrodę dla cieląt i sprawdzają, czy zwierzęta mają dojście do wodopoju. W czasie mrozów muszą dbać o to, aby przeręble, które są wodopojem dla krów i koni, nie zamarzały.

W Pokaniewie Tomek czeka na ciężarówkę, która odbiera zboże na sprzedaż. Potem razem z Moniką biorą się za tłoczenie oleju z niesprzedanych ziaren słonecznikowych. Produkt uboczny - bogate w białko pozostałości pestek - mieszają z karmą dla cieląt.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:15 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}