Reklama

Reklama

Jak odświeżyć szafę na wiosnę?

Zima jest w tym roku łaskawa, ale i tak czekamy wszyscy na moment, kiedy będzie można zapomnieć o ciepłych butach i zimowej kurtce. Nowy sezon to zawsze wyzwanie odzieżowe. Sklepy kuszą wiosennymi kolekcjami, ale czy wielkie zakupy to to, czego potrzebujemy najbardziej? Wiemy, jak to sprawdzić, a przy okazji zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy!

Bardzo prawdopodobne, że w Twojej szafie mieszkają prawdziwe skarby. Schowane głęboko, zapomniane, czekają na odkrycie. Dlatego kompletowanie wiosennej garderoby zacznij od przejrzenia rzeczy, które już masz. Zacznij od wyjęcia wszystkiego, nawet z najwyższych półek. Każda rzecz zasługuje na chwilę uwagi. Może wydaje Ci się nieatrakcyjna, bo ma złą długość i pomoże jej niewielka przeróbka? Może ta bluzka słabo wygląda ze spodniami, ale będzie rewelacyjna ze spódnicą? Może warto pobawić się dodatkami? W rzeczowej ocenie posiadanych ubrań pomoże ci dzienne światło, trochę miejsca, żebyś mogła swobodnie je mierzyć oraz żelazko. Żelazko jest kluczowe, bo nawet najpiękniejsza sukienka nie będzie wyglądała dobrze pognieciona. Jak myślisz, dlaczego w sklepach raczej nie widzimy wymiętych ubrań na wieszakach? No właśnie, raczej by się nie sprzedawały.

Reklama

Prasowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek

Jeśli prasowanie nie jest Twoją ulubioną czynnością, a w przypadku sprzątania szafy miałabyś do wyprasowania dużo rzeczy, pomyśl o fachowej pomocy. Żelazko z generatorem pary zapewnia silniejszy strumień pary niż żelazko tradycyjne, co ułatwia i przyspiesza prasowanie. Silny, ciągły strumień pary z łatwością poradzi sobie nawet z najgrubszymi tkaninami. Oporne zagniecenia znikną pod wpływem silnego uderzenia pary, a Twoje ubrania będą idealnie gładkie! Jeśli obawiasz się wpływu wysokiej temperatury na Twoje rzeczy, zdecyduj się na generator Philips PerfectCare Elite Plus, który jest wyposażony w technologię OptimalTemp eliminującą ryzyko przypalenia tkaniny. Żelazko możesz nawet zostawić włączone na ubraniu lub desce do prasowania bez żadnego ryzyka zniszczenia czy wybłyszczenia nawet najdelikatniejszej odzieży! OptimalTemp to jednak nie tylko bezpieczeństwo prasowania każdej tkaniny, ale też brak pokrętła i konieczności regulacji temperatury. Dzięki temu szybko wyprasujesz wszystkie ubrania bez konieczności ich wcześniejszego sortowania. Pomyśl tylko - w dowolnej kolejności jedwab, len, dżins czy wiskoza. Dodatkowo generator Philips PerfectCare Elite Plus, np. GC9685 z najsilniejszym wyrzutem pary, doskonale nadaje się do prasowania w pozycji pionowej. Z łatwością i bez rozkładania deski do prasowania usuniesz zagniecenia z delikatnych sukienek czy ubrań z aplikacjami i falbankami, których prasowanie na desce byłoby uciążliwe. To funkcja idealna do zadań specjalnych.

Jak dbać o ubrania?

Jeśli już wiesz, jakie ubrania masz, możesz zrobić przemyślane zakupy i zainwestować tylko w to, co jest Ci potrzebne i co pasuje do posiadanej bazy. Być może nawet nie musisz kupować niczego, bo już wiesz, że masz wszystko. Tak czy inaczej: ważną sprawą zostaje odpowiednia pielęgnacja ubrań, żeby mogły towarzyszyć Ci latami. Często popełnianym błędem jest lekceważenie zaleceń umieszczonych na metce. To prosty sposób na skracani życia odzieży! Nie tylko dobrze jest wiedzieć, jaka temperatura prania jest zalecana, ale nawet wybierać trochę niższą. A skoro o praniu: czy rzeczywiście wszystkie rzeczy po jednym założeniu muszą być prane? Absolutnie nie. Warto przyjrzeć się każdej noszonej rzeczy i zdecydować, czy to już czas na pranie, czy może wrócić do szafy. Przed następnym założeniem wystarczy odświeżenie za pomocą parownicy nazywanej też steamerem, takiej jak Philips Steam&Go. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla delikatniejszych tkanin, takich jak kaszmir czy jedwab. Pokochają parownicę bawełniane sweterki, którym trzeba przywrócić formę i miękkość, ale też rzeczy, które trudno się prasuje: sukienki z falbankami, plisami, bluzki z aplikacjami, koronki. Gorąca para odświeża, przywraca kształt ubraniom i usuwa zapachy. Parownica to świetne rozwiązanie, kiedy ubranie wymaga szybkiej interwencji, na przykład tuż przed wyjściem do pracy. Steamer może za jednym razem pomóc nam z jedną lub dwiema sztukami odzieży, sprawdzi się więc na wakacjach czy w pośpiechu, ale nie przy porządkowaniu całej szafy.

Parownica: jak to działa?

Urządzenie ma wewnątrz grzałkę wytwarzającą gorącą parę, a jego płyta może być podgrzewana, ale nie jest na tyle gorąca, aby przypalić ubranie, więc jest bezpieczna dla wszystkich tkanin. Steamer ręczny ma niewielki zbiornik wody, wystarczający na odświeżenie 1-2 ubrań. Parownice są urządzeniami wielofunkcyjnymi, bo nie tylko wygładzają ubrania, ale też odświeżają, np. grubsze płaszcze czy tapicerowane meble, a gorąca para zabija bakterie, więc przyda Ci się także do dezynfekowania np. zabawek dziecięcych. Parownica ręczna świetnie sprawdzi się również w podróży.

Generator pary i parownica to zgrany duet, dzięki któremu Twoja szafa będzie Cię cieszyć przez długie lata!

Rekomendowane ceny urządzeń Philips wynoszą*:

Generator pary GC9685/80 - 2019,00 zł

Generator pary GC9675/80 - 1 789,00 zł

Generator pary GC9660/30 - 1 569,00 zł

Generator pary GC8962/40 - 1 259,00 zł

Parownica ręczna GC362/80 - 319,00 zł

 

* Philips nie ingeruje w ceny ustalane przez dystrybutorów, a podane ceny służą jedynie celom informacyjnym.

 


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje