Reklama

Reklama

Jak skłonić partnera, by okazywał więcej czułości

Chciałabyś, żeby twój mężczyzna znacznie częściej pokazywał ci, jak bardzo cię kocha? Radzimy, jak go przekonać, by na co dzień obdarzał cię czułymi gestami.

Wiele kobiet będących w długoletnich związkach narzeka na brak czułości ze strony swoich partnerów. Problemy z okazywaniem uczuć mogą mieć różne przyczyny. Czasem są one spowodowane tym, iż mężczyźni są z natury mniej skłonni do uzewnętrzniania emocji. Często bywa jednak i tak, że oziębłość partnera jest wynikiem spadku temperatury w związku.

To całkowicie normalne. Nawet największa namiętność z czasem ustępuje przecież rutynie. Nie sposób się przed tym obronić, ale warto wiedzieć, jak sprawić, by na późniejszym etapie wasz związek wciąż był satysfakcjonujący. Oto rady, co możesz zrobić.

Reklama

Postaw na szczerą rozmowę

Znajdź odpowiedni moment i powiedz partnerowi, czego brakuje ci w waszej obecnej relacji. Zapytaj go też o powody braku czułych gestów z jego strony. Mogą być one zupełnie prozaiczne - np. stres związany z problemami w pracy lub zmęczenie i gorsze samopoczucie spowodowały, że nie w głowie mu teraz romantyczne gesty. Podczas rozmowy zachowaj spokój. Nie obrażaj się na partnera i nie oskarżaj go o brak miłości. Spokojnie wysłuchaj, co będzie miał ci do powiedzenia i razem postarajcie się znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące dla was obojga.

Dbaj o dobre relacje

Nawet jeśli brak zainteresowania ze strony ukochanego bardzo cię dotyka, nie oddalaj się od swojego mężczyzny i nadal okazuj mu uczucia. Nie rób jednak nic wbrew jego woli. Nadmiar czułości i okazywanie jej przy innych może być zawstydzające i bardzo męczyć. Najlepiej więc ustalcie własny kod okazywania uczuć. Jasno też komunikuj swoje potrzeby. Mów "Przytul mnie", zamiast "Bądź dla mnie czuły".

Doceniaj każdy miły gest

Staraj się często przytulać, całować i głaskać partnera, a gdy odwdzięczy się tym samym - doceń to. Powiedz mu, jaki jest wspaniały i kochany. Dzięki temu szybciej przekona się, że wzajemne okazywanie sobie uczuć nie tylko buduje bliskość w związku, ale też może zwyczajnie sprawiać frajdę.

Męski punkt widzenia

Mężczyznom - trudniej niż kobietom - jest wyrazić swoje uczucia, ponieważ... ich mózg po prostu inaczej funkcjonuje. Zbadano, że u obu płci za emocje odpowiada prawa półkula mózgu, zaś za zdolność ich wyrażania (mowę) - lewa. Ponieważ jednak u panów między tymi częściami znajduje się mniej połączeń nerwowych niż u pań, przepływ informacji pomiędzy półkulami jest bardziej ograniczony.

I właśnie dlatego mężczyźni - choć doświadczają podobnych uczuć jak kobiety - mają problemy z okazywaniem ich swoim partnerkom i uchodzą za bardziej skrytych.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje