Reklama

Reklama

Prze-sądny dzień

Jeżeli wstałaś prawą nogą, jest nadzieja na dobry dzień. Ale jeśli jesteś naprawdę przesądna prawdziwy bieg z przeszkodami dopiero się zaczyna.

Co jedzą diabły?

Reklama

Śniadanie to istne pole minowe. Jajko rozbite z niewłaściwej strony, rozsypana sól, rozlane mleko wszystko może zagrozić naszemu powodzeniu, a mleko, które kipi grozi prawdziwa katastrofą. Wprawdzie zaklęcie: "jajko pęka złamana ręka, rozbite dwa miłość trwa" może uratować nas z większości śniadaniowych tarapatów, ale jeśli nie chcemy w domu zamieszania, lepiej nie mieszajmy w filiżankach domowników. A już na pewno nie z prawej do lewej. Dbajmy o stan techniczny tosterów, bo przypalony chleb to pokarm diabła, a nawet najbardziej tępe noże mogą stanowić zagrożenie, jeżeli tylko ich ostrza się skrzyżują .

Komu zależy na powodzeniu w miłości, niech nie dolewa mleka przed cukrem, ani wrzątku przed herbatą. Sypanie solą przez lewe ramię odczynia ponoć czary, ale z metodą tą należy uważać, bo sól w oku to nieprzyjemności nawet bez interwencji sił nieczystych. Na zakończenie jeszcze szybka wróżba z fusów i kłopoty ze sztućcami i solą mamy z głowy przynajmniej do obiadu.

Można śmiało ruszać do pracy, omijając drabiny i wypatrując kominiarzy, warto się jednak upewnić, że zabraliśmy wszystko i nie trzeba się będzie wracać. Pecha może też przynieść pozostawienie włączonego żelazka, choć to akurat nie wiąże się z żadnym przesądem.

Nie wymieć pieniędzy!

Jeżeli przekraczając próg swojego miejsca pracy, natychmiast zapominasz o przesądach i zabierasz się za swoje obowiązki, robisz spory błąd. Sukces zależy przecież przede wszystkim od szczęścia, twoje zasługi są na dalszym miejscu. Należy więc zadbać o pomyślność, a przynajmniej zrobić wszystko, żeby nie przyciągnąć pecha.

Jeśli jesteśmy właścicielami sklepiku, przed którym w ciągu dnia uzbierało się trochę śmieci, nie zwracajmy uwagi na krzywe spojrzenia klientów, albo utyskiwania straży miejskiej. Zamiatając przed zakończeniem dnia wymiatamy sobie utarg.

Dowiedz się więcej na temat: jaja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje