Reklama

Reklama

Sprawdź, czy mu się podobasz

Pewnie chciałabyś wiedzieć, co on o tobie myśli. Czy wpadłaś mu w oko tak, jak on tobie? Możesz go rozszyfrować bez domysłów, wypytywania. Zdradzą go... jego własne gesty.

W codziennym życiu przywiązujemy bardzo dużą wagę do słów. Zastanawiamy się, co powinniśmy powiedzieć, żeby "dobrze wypaść". Tymczasem okazuje się, że w kontaktach z innymi ludźmi znacznie ważniejsze jest to, co mówi nasze... ciało!

Reklama

A mistrzyniami w czytaniu z języka gestów są właśnie przedstawicielki płci pięknej. Kobiety dużo szybciej odczytują wysyłane przez mężczyzn sygnały i zwykle trafnie je interpretują. No i łatwiej im też używać zalotnych gestów w określonym celu, bo świetnie zdają sobie sprawę, co działa na panów. Dysponują całą gamą zachowań, z której potrafią umiejętnie wybrać to, co podziała na konkretnego mężczyznę. A on rzadko kiedy orientuje się, że ulega przyjemnej, ale jednak... manipulacji.

Tu nie da się oszukiwać

Pewnie nieraz na plaży widziałaś, jak mijający atrakcyjną kobietę facet wciąga brzuch. W ten sposób właśnie zaczyna swój taniec godowy. Psychologowie twierdzą, że przebywając w towarzystwie osób płci przeciwnej, mimowolnie przechodzimy swoistą "przemianę". Wciągamy brzuch, prostujemy się, prężymy klatkę piersiową. Nawet zmarszczki wokół oczu się wygładzają! W ten sposób "odmładzamy się" i prezentujemy od jak najlepszej strony. Robią tak zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Zwróciłaś uwagę na jakiegoś mężczyznę. Jak stwierdzić, czy i ty wpadłaś mu w oko? Albo przynajmniej - czy masz u niego jakieś szanse?

Najprościej, gdy spotkasz go w pubie lub na imprezie u znajomych. Wtedy oboje zachowujecie się swobodnie i rozglądacie się w poszukiwaniu partnera, czy partnerki, łatwiej więc obserwować się wzajemnie.

Poza tym, jeśli jesteście w miejscu publicznym, mężczyzna ma wokół wielu potencjalnych konkurentów. Dlatego też prawdopodobnie "odtańczy" tzw. taniec godowy. Patrz na niego uważnie. Będzie przechadzał się po lokalu energicznym krokiem, prostując się i prężąc tors. W towarzystwie będzie się popisywał, np. opowiadając dowcipy. A jeśli to tobą jest szczególnie zainteresowany, na pewno wyróżni cię częstszymi spojrzeniami. Podczas rozmowy, nawet jeśli stoicie w większej grupie osób, będzie zwracał ciało w twoją stronę. Natomiast rozmawiając z tobą sam na sam, może przyciszyć i zniżyć głos, stwarzając w ten sposób intymną atmosferę.

Ważnym sygnałem zainteresowania jest dotykanie własnego ciała. Oznacza ono, że ktoś chce zwrócić uwagę drugiej osoby na ten właśnie fragment. Zwykle na to, co ma najatrakcyjniejszego.

Pierwszy kontakt i rozmowa

Nieco trudniejsze jest rozpoznanie intencji kolegi z pracy czy innego mężczyzny, którego znasz z widzenia i spotykasz na co dzień. Jemu nie wypada już zachowywać się tak ostentacyjnie. Dlatego jeśli chcesz sprawdzić, czy mu się podobasz, patrz uważnie, jak się zachowuje.

Na początek pytanie: czy twój "wybrany" jest do ciebie pozytywnie nastawiony? Czy dąży do kontaktu z tobą? Jak często go spotykasz? Może zawsze zjawia się w firmowej kuchni, gdy idziesz sobie rano zaparzyć kawę. Albo często coś kseruje na kopiarce vis a vis pokoju, w którym siedzisz. Jeśli wciąż jest gdzieś obok, to znak, że nie jesteś mu tak do końca obojętna

Dowiedz się więcej na temat: gestykulacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje