Reklama

Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku, Michele Borba

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, szczęśliwe i odniosły w życiu sukces. Każdy z nas martwi się obliczem dzisiejszego świata (nowe technologie, uzależnienie od ekranu, problemy komunikacyjne). "Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku" to kompleksowy i rzetelny poradnik znanej psycholożki edukacyjnej i ekspertki rodzicielstwa dr Michele Borby. Lektura, której nie może zabraknąć na półce świadomego rodzica. Premiera już 11 maja.

W XXI wieku stopnie czy wyniki testów wcale nie gwarantują odniesienia życiowego sukcesu.Iwiększośćrodzicówwiejuż,żenaukaodświtudozmierzchunieprzyczynia się do rozwoju dzieci. Michele Borba proponuje, żeby w procesie wychowawczym stawiać na rozwój siedmiu tzw. miękkich kompetencji, a mianowicie: zaufania, empatii, samokontroli, prawości, ciekawości, niezłomności i optymizmu.

W książce znajdziemy zarówno teorię, jak i praktyczne wskazówki, w tym pomysły na przeprowadzanie rozmów z dziećmi. Rady są nie tylko łatwe do zastosowania, ale również skuteczne. Stosowanie ich nie wymaga wielkiej wiedzy czy przygotowań, ale prostej zmiany optyki, chwili refleksji i odrobiny czasu. Autorka przytacza też przykłady osób, z którymi zetknęła się na prywatnym lub zawodowym polu. Przemyślana konstrukcja, prosty język i praktyczne rady to wielkie atuty książki.

Reklama

Z książki "Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku" dowiesz się m.in.:

● jak ocenić, jakie mocne strony posiada Twoje dziecko oraz jak je poprawnie wykorzystać 

● w jaki sposób uczyć dzieci pewności siebie i empatii 

● jak ustalić limity korzystania z elektroniki i zachęcić dzieci do spędzania czasu twarzą w twarz 

● w jaki sposób pomóc dziecku nauczyć się radzić sobie z emocjami

● jak sprawić, żeby dziecko nie bało się zabierać głosu w ważnych dla niego sprawach 

● jak ciekawość może stać się supermocą Twojego dziecka.

Książka dr Borby ukoi niejeden rodzicielski niepokój swoim optymistycznym przesłaniem, że można nauczyć dziecko empatii czy optymizmu. Nigdy nie jest za późno, żeby Twoje dziecko wyrosło na szczęśliwego i spełnionego dorosłego. Lektura obowiązkowa dla świadomego rodzica.

Dr Michele Borba - amerykańska psycholożka edukacyjna, ekspertka w zakresie rodzicielstwa. Najważniejsze dla niej jest wzmacnianie empatii i temperamentu dzieci oraz przerwanie cyklu przemocy wśród młodzieży. Jest autorką 24 książek przetłumaczonych na 14 języków. Wygłosiła prelekcje dla ponad miliona uczestników. Jest częstym gościem w amerykańskich mediach, m.in. na łamach "The New York Times" i "The Washington Post", a także w: CNN, NBC Today, Dr. Phil, NBC Nightly News. Wygłaszała wykłady naTEDx. Mieszka w Palm Springs z mężem, jest matką trzech dorosłych już synów.

Tytuł: Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku 

Autorka: Michele Borba 

Data premiery: 11 maja 2022 

Wydawnictwo Muza

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy