Podwyżki w Biedronce. Od 2023 roku pracownicy zarobią znacznie więcej

Sieć Biedronka od stycznia 2023 roku zaplanowała podwyżki. Jak się okazuje, pracownicy mogą liczyć nawet na dodatkowe kilkaset złotych. Wzrost pensji zatrudnionych osób wyniesie firmę w skali roku ponad pół miliarda złotych. Ile można zarobić w Biedronce?

Biedronka zaplanowała podwyżki wynagrodzeń
Biedronka zaplanowała podwyżki wynagrodzeń Artur Szczepanski/REPORTEREast News

Podwyżki w Biedronce

"To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności. Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników" - mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Od 2023 roku osoba, która rozpoczyna pracę na stanowisku sprzedawca-kasjer otrzyma wynagrodzenie w przedziale od 3950 do 4300 zł brutto
Od 2023 roku osoba, która rozpoczyna pracę na stanowisku sprzedawca-kasjer otrzyma wynagrodzenie w przedziale od 3950 do 4300 zł bruttoPiotr Kamionka/ REPORTEREast News

Ile zarobią w 2023 roku pracownicy Biedronki?

Jak podaje biuro prasowe sieci Biedronka, osoba, która rozpoczyna pracę na stanowisku sprzedawca-kasjer od 2023 roku otrzyma wynagrodzenie w przedziale od 3950 do 4300 zł brutto.

Natomiast pracownik, który ma już na swoim koncie staż większy niż trzy lata, może liczyć na pensje w wysokości od 4100 do 4550 zł brutto. Z kolei dla kierownika sklepu, który dopiero rozpoczyna pracę, przewidziano wypłatę w wysokości minimum 5800 zł brutto.

Jeśli chodzi o płace pracowników centrów dystrybucyjnych, to magazynier otrzyma 4300-4600 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych 4950 - 5250 zł brutto. W komunikacie podkreślono, że pracownicy oprócz wynagrodzeń mogą liczyć na premie uznaniowe. Podano, że w 2022 roku zatrudnieni dwa razy otrzymali nagrody finansowe i nagrody specjalne.

***

„Ewa gotuje”: Sernik z brzoskwiniamiPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas