​Polska bardziej rozpoznawalna na mapie świata niż Australia i Japonia

Minęły już czasy, kiedy obcokrajowcy proszeni o wskazanie na mapie miejsca, w którym leży Polska, błądzili wzrokiem gdzieś w okolicach Uralu czy Syberii. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez The Knowledge Academy, jednego z największych na świecie organizatora kursów szkoleniowych, zajmującego się również dostarczaniem rozwiązań edukacyjnych, działającego w ponad 190 krajach.

Coraz więcej obcokrajowców bezbłędnie lokalizuje nasz kraj na mapie
Coraz więcej obcokrajowców bezbłędnie lokalizuje nasz kraj na mapie 123RF/PICSEL

Z raportu tej organizacji wynika, że bezbłędnie lokalizuje nasz kraj prawie 60 proc. badanych.

Uczestnicy prowadzonego przez The Knowledge Academy badania z całego świata byli proszeni o wskazywanie na interaktywnej mapie wymienianych przez prowadzących ankietę krajów. Na podstawie ich odpowiedzi sporządzono ranking dwudziestu miejsc, które uczestnikom badania sprawiły najwięcej trudności.

W zestawieniu znalazła się Polska, jednak zdaje się, że rozpoznawalność naszego kraju jest wysoka - problem ze wskazaniem Polski miało 43 proc. osób biorących udział w badaniu, co uplasowało ją dopiero na 15. miejscu listy najmniej kojarzonych państw.

Na szczycie rankingu znalazła się Indonezja, której nie było w stanie wskazać 83 proc. badanych, na drugim miejscu uplasował się Wietnam, ze wskazaniem którego problem miało 81 proc.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się Bangladesz, którego nie umiało znaleźć 78 proc. ankietowanych, a na czwartym - Ukraina, której rozpoznanie było problemem dla 73 proc. osób uczestniczących w badaniu.

W pierwszej dziesiątce najtrudniejszych do zlokalizowania krajów znalazły się jeszcze: Peru (69 proc.), Uzbekistan (68 proc.), Japonia (62 proc.), Arabia Saudyjska (61 proc.), Maroko (57 proc.) i Kanada (53 proc.).

Kolejne miejsca na tej na liście zajęły: Angola (52 proc.), Madagaskar (50 proc.), Birma (49 proc.), Australia (46 proc.), Polska (43 proc.), Nepal (42 proc.), Algieria (37 proc.), Francja (33 proc.), Ghana (31 proc.) i Niemcy ( 29 proc.).

Pod względem rozpoznawalności Polska ustępuje tylko pięciu krajom
Pod względem rozpoznawalności Polska ustępuje tylko pięciu krajom123RF/PICSEL

Oznacza to, że wśród tej dwudziestki państw Polska pod względem rozpoznawalności ustępuje jedynie pięciu - Niemcom, Ghanie, Francji, Algierii i Nepalowi.

Uczestników ankiety, którymi były osoby z różnych krajów świata, pytano też o to, czy byli w którymś z wymienionych krajów. Ponad połowa (57 proc.) odpowiedziała twierdząco.

Polacy nie doceniają bałtyckich ryb?Newseria Lifestyle/informacja prasowa
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas