Przepowiednia dla Polski. Słowa zakonnika Eustachiusza już się sprawdziły

Eustachiusz był średniowiecznym zakonnikiem, który, jak sam utrzymywał, otrzymał od Boga dar jasnowidzenia. Stał się słynnym prorokiem, a w jego wizjach nie zabrakło także przepowiedni dla Polski. Niestety, ze słów jasnowidza wynikało, że nic dobrego nie czekało Polski. Ci, którzy wierzą w słowa zakonnika, są przekonani, że przepowiednia właśnie zaczyna spełniać się na naszych oczach.

Przepowiednie Eustachiusza spełniają się na naszych oczach?
Przepowiednie Eustachiusza spełniają się na naszych oczach?123RF/PICSEL

Kim Był Eustachiusz? Przewidział wybór Polaka na papieża!

Eustachiusz był średniowiecznym zakonnikiem i należał do klasztoru benedyktynów w Warszawie. Choć jego proroctwa długo zostawały tajemnicą, gdy zostały opublikowane w 1758 roku, budziły strach i zdumienie.

"O nieszczęśliwa i pożałowania godna Polsko. Będziesz wzdychała za pokojem, ale ten nie prędzej przyjdzie, aż w siódmej liczbie, a spełni się w czasie siedem razy siedem. Wtedy przyjdzie książę pokoju w całym blasku i pokój panować będzie w twych murach i pałacach" - miał zapowiadać wybór Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego.

Nic też dziwnego, że także w jego słowach nie zabrakło przepowiedni dotyczącej losów naszego kraju, a one zdecydowanie nie napawają entuzjazmem.

Ci, którzy wierzą w słowa zakonnika, są przekonani, że przepowiednia właśnie zaczyna spełniać się na naszych oczach.

Co Eustachiusz zobaczył w wizji dotyczącej Polski? Te wizje się już spełniły

Niektóre z przepowiedni Eustachiusza dotyczące Polski miały już się wypełnić jak, chociażby ta, interpretowana jako zapowiedź rozbiorów Polski i potajemnych spisków przeciwko naszemu państwu.

"Polsko, zażyjesz wiele nędzy w przyszłych stuleciach. Jesteś szlachetną, wielką i wspaniałą, ale gardzisz swoimi mądrymi i sławnymi królami, a ponieważ nimi gardzisz, przeto pójdziesz w rozsypkę" - miał przewidzieć Eustachiusz.

Przewidywał także, że Polska miała stracić swoją całą moc przez cara Piotra Wielkiego:

"Potem nadejdzie lew dwugłowy, który sprawi twój upadek, o wielka Polsko. Słońce skryje się przed tobą, a ty będziesz długi czas siedzieć w ciemności. Będą wielkie powstania i wiele krwi niewinnej się przeleje, to wołać będzie o pomstę od nieba".

W Polsce nastąpi zmiana? Co czeka nasz kraj?

Osoby, które zajmują się interpretowaniem słów zakonnika są zdania, że nie wszystkie przepowiednie Eustachiusza już się wypełniły. Wśród nich znajduje się proroctwo, które nie do końca jest jasne.

Lilię króla, którego długi czas nie chcieli, lecz potem przyjmą go z radością
brzmią tajemnicze słowa zakonnika

Oczywiście słów proroctwa nie można przyjmować dosłownie, w Polsce już nie panuje ustrój monarchiczny, więc i część dotycząca króla jest nieaktualna.

Jednak gdyby przyjąć, że zamiast króla zakonnik miał na myśli kogoś, kto reprezentuje Polskę, czy prezydenta, czy to może oznaczać, że w Polsce niedługo zmieni się władza?

Jak Krzysztof Jackowski odreagowuje traumatyczne chwile?Polsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas