Nieprzyjemny zapach stóp. Jak się go pozbyć?

Nieprzyjemny zapach stóp to niezwykle krępujący problem, który dosięga wielu osób. Jego przyczyny mogą być różne, dlatego też podstawą w walce z przykrym zapachem jest dbałość o higienę. Oprócz tego warto sięgnąć po kilka domowych, sprawdzonych sposobów. Produkty, które szybko nam pomogą, mamy w zasięgu dłoni.

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem stóp? Oto domowe sposoby
Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem stóp? Oto domowe sposoby123RF/PICSEL

Nieprzyjemny zapach stóp jest krępującym problemem nie tylko dla osoby, która się z nim boryka, ale także dla osób, które przebywają w jej towarzystwie. Zanim jednak zdecydujemy się wizytę u podologa, warto sięgnąć po domowe sposoby.

Dlaczego stopy brzydko pachną? Przyczyny nieprzyjemnego zapachu stóp

Dodatkowo z przykrym problemem mogą mieć do czynienia osoby, które nie przykładają szczególnej wagi do odpowiedniej higieny, noszą wykonane ze sztucznych materiałów obuwie lub prowadzą niewłaściwą dietę - obfitą w pikantne dania i alkohol.

Domowe sposoby na śmierdzące stopy

Sól Epsom posiada działanie odkażające i przeciwgrzybicze
Sól Epsom posiada działanie odkażające i przeciwgrzybicze123RF/PICSEL

Problem nieprzyjemnego zapachu stóp pomoże zminimalizować przede wszystkim odpowiednie obuwie i wprowadzenie zmian w diecie. Co więcej, warto postawić na moczenie nóg w wodzie z solą czy octem.

Sól Epsom, którą uprzednio należy dodać do wody, posiada działanie odkażające i przeciwgrzybicze. Do miski wystarczy wlać osiem szklanek ciepłej wody, a następnie wsypać pół szklanki soli. Kolejno zamoczyć stopy i trzymać je w roztworze przez około 30 minut. Zabieg możemy powtarzać dwa razy dziennie.

Co na śmierdzące stopy? Pomoże ocet jabłkowy i zioła

Stopy warto zamoczyć w wodzie z octem jabłkowym
Stopy warto zamoczyć w wodzie z octem jabłkowym123RF/PICSEL

W zastępstwie za sól Epsom świetnie sprawdzi się również ocet jabłkowy. On także posiada właściwości bakteriobójcze, zmiękczając dodatkowo naskórek, przez co świetnie sprawdza się przy zrogowaceniach na podeszwie.

Stopy warto zamoczyć także w wodzie z dodatkiem rozmarynu i szałwii. Zioła posiadają bowiem działanie ściągające, przez co pomyślnie zmniejszą potliwość stóp.

W przypadku obuwia warto postawić na te wykonane z naturalnych materiałów. Dodatkowo - systematycznie je prać. Do butów warto wsadzić również woreczki odpowiedzialne za pochłanianie zapachów.

Domowe środki mogą pomóc w niwelowaniu wstydliwych problemów ze stopami szybko i skutecznie
Domowe środki mogą pomóc w niwelowaniu wstydliwych problemów ze stopami szybko i skutecznie123RF/PICSEL
''Polacy za Granicą'': Polka o tym, jak Niderlandy wspierają matki noworodkówPolsat Play
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas