Reklama

Reklama

Kobieto, nie graj w piłkę

Zła wiadomość dla feministek - nie wszystkie sporty są odpowiednie dla kobiet.

Według najnowszych badań naukowców z Wake Forest Baptist Medical Center panie grające w piłkę są bardziej narażone na poważne kontuzje niż panowie, o czym czytamy w najnowszym numerze pisma "Research in Sports Medicine".

Uczeni obejrzeli 47 meczów, które w ostatnich latach rozegrano na międzynarodowych turniejach piłkarskich dla pań. Obserwowali zgłaszane przez zawodniczki kontuzje, dzieląc je na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczono prawdziwe urazy, czyli te, które zmuszały grające do zejścia z boiska na co najmniej pięć minut, oraz te, gdy - dosłownie - lała się krew. Wszystkie inne trafiały do drugiej kategorii kontuzji wątpliwych.

Reklama

Okazało się, że w czasie meczu, w którym piłkę kopią panie, uczestniczki spotkania zgłaszają średnio 5,74 kontuzji (z wcześniejszych badań dotyczących mężczyzn wiadomo, że dla nich wskaźnik ten wynosi aż 11,26). Jednak dwa razy częściej są to prawdziwe urazy, które mogą oznaczać poważny uszczerbek na zdrowiu. (Co dowodzi, że panowie zachowują się jak dzieci, bo symulują.)

Kobiety grają więc ostrzej i bardziej na serio. Częściej też robią sobie krzywdę, co nie jest dobre dla ich zdrowia. Może powinny pamiętać, że zwycięstwo przynosi nie siła i agresja, a właściwie zastosowana taktyka gry.

© EurekNews.pl
Dowiedz się więcej na temat: piłka nożna | zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy