Reklama

Reklama

Kot w samochodzie

Jazda samochodem to dla wielu kotów nie lada przeżycie. Niewłaściwie przygotowana podróż może stać się nieprzyjemną przygodą również dla właściciela. Sprawdź, jak bezpiecznie przewozić kota samochodem.

Koty, które są od małego przyzwyczajone do przewożenia samochodem i polubiły podróżowanie, zachowują się spokojne w czasie jazdy. Inne reagują jawnym niezadowoleniem lub wręcz paniką.

Bez względu na to, do której grupy zalicza się twój pupil, nie zostawiaj mu pełnej swobody poruszania się we wnętrzu pojazdu. Reakcje kota mogą być nieprzewidywalne i stwarzać realne zagrożenie. Dlatego dobrym pomysłem jest przewożenie kota w koszyku. Unikamy ryzyka, że spanikowane zwierze znajdzie się nagle pod nogami kierowcy, a i kot czuje się bezpieczniej w małej przestrzeni.

Reklama

Dłuższa podróż

Podczas dłuższej podróży należy robić postoje, w czasie których kot będzie mógł skorzystać z kuwety, zaspokoić głód i pragnienie. W czasie postojów okna i drzwi samochodu powinny być zamknięte - spanikowany kot może chcieć za wszelką cenę wydostać się na zewnątrz.

Tylko spokojnie!

Nie podawaj kotu środkow uspokajających bez konsultacji z weterynarzem. Twój kot może być nadwrażliwy na leki!

Uwaga!

Zimą: Zadbaj o dodatkowy kocyk do kociego koszyczka.

Latem: Nigdy nie zostawiaj w samochodzie zamkniętych zwierząt w czasie upału. Pamiętaj, że wnętrze auta mocno się nagrzewa. Jeśli musisz zostawić zwierzę w samochodzie - nawet na krótki czas - zostaw lekko uchylone okno.

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy