Reklama

Reklama

Nie musisz być idealna

Chcesz być doskonałą żoną, mamą, pracownikiem. Ale czasami masz już tak dość, że chętnie rzuciłabyś to wszystko i uciekła daleko stąd.

Chcesz być doskonałą żoną, mamą, pracownikiem. Ale czasami masz już tak dość, że chętnie rzuciłabyś to wszystko i uciekła daleko stąd.

Powinnaś nieco odpocząć i zastanowić się, co jest najważniejsze w życiu. Te mniej ważne rzeczy odłóż i nie przejmuj się nimi.

Przecież nie najważniejsze jest to, żeby codziennie w domu był podany pyszny obiad. Tym bardziej, że po pracy biegniesz jak najszybciej do domu, żeby go przygotować. A można od czasu do czasu zamówić pizzę czy chińszczyznę.

Nie musisz mieć w szafie idealnego porządku, wszystkich wyprasowanych rzeczy. W domu powinno być schludnie, a nie idealnie. Babcia zawsze powtarzała ci, że prawdziwa kobieta powinna przygotować przetwory na zimę. Tak to prawda, że są bardzo dobre, ale te ze sklepu też są całkiem smaczne. Więc babciu wybacz...

Reklama

Nie trać wieczorów na sprzątanie po dzieciach czy partnerze. Naucz ich, żeby sami po sobie sprzątali, wówczas będziesz mieć czas na czytanie książki, relaksującą kąpiel, czy po prostu miły wieczór w łóżku z ukochanym.

Dzieci bardzo cię potrzebują i starasz się poświęcać im każdą wolną chwilę. Ale może warto czasami wybrać się do koleżanki na plotki, na masaż do kosmetyczki czy aerobik, który zawsze stawia na nogi i po którym czujemy się pełne energii.

"Zatrudnij" do pomocy w domu partnera, nawet jeśli nie pracujesz i zajmujesz się domem i dzieckiem. Niech wie, ile wysiłku i czasu trzeba poświęcić na posprzątanie po obiedzie czy wypranie jego ukochanych swetrów, które nie nadają się do prania w pralce.

Jeśli pracujesz zawodowo, wyznacz sobie rzeczy najważniejsze i nimi się przede wszystkim zajmij. Nie musisz ciągle pomagać koleżance, która nie może zdążyć z terminami, nie musisz brać na siebie wszystkich nowych obowiązków. Naucz się mówić "nie".

Co jakiś czas zrób sobie przerwę w pracy, nie tylko na wypicie kawy, ale możesz się także pogimnastykować, rozluźnić. Jeśli to możliwe nie zostawaj po godzinach. Mózg człowiek też ma swoje ograniczone możliwości i po 8 godzinach wytężonej pracy nie działa już na "pełnych obrotach".

Ciesz się życiem, nie zakop się w obowiązkach, miej czas na przyjemności. Jako żona, mama czy pracownik jesteś wtedy najlepsza, gdy uśmiechnięta i zadowolona...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy