Piwo ulubionym alkoholem Polaków

Piwo jest ulubionym napojem alkoholowym Polaków. Przynajmniej od czasu do czasu pije piwo ponad 70 proc. Polaków powyżej 15 roku życia. Średnio pijemy piwo prawie 5 razy w miesiącu, podczas gdy dla wódki wskaźnik ten wynosi 0,8 - wynika z badań Ipsos.

Przynajmniej od czasu do czasu pije piwo ponad 70 proc. osób w wieku 15 lat i więcej. Co najmniej raz w tygodniu pije ten trunek 41 proc. Polaków, zaś wódkę 6 proc. Średnio pijemy piwo prawie pięć razy w miesiącu, podczas gdy dla wódki wskaźnik ten wynosi 0,8.

Reklama

Piwo jest zdecydowanie częściej pite przez mężczyzn niż przez kobiety. Aż 2/3 mężczyzn (62 proc.) deklaruje, że piją piwo przynajmniej raz w miesiącu, wśród kobiet odsetek ten jest znacznie niższy i wynosi 21 proc. Najczęściej sięgającą po piwo grupą są osoby w wieku 20-29 lat. Piwo chętnie piją też osoby starsze z wykształceniem zasadniczym zawodowym oraz mieszkańcy wielkich aglomeracji.

Piwo to trunek pospolity, ale i modny, pity przy każdej okazji. Zdaniem Polaków piwo może być spożywane na wycieczce, działce, na pikniku, w domu "bez okazji", a także na dużej imprezie lub zabawie. Jest też postrzegane jako trunek, który pasuje do młodych ludzi. Ważną dla Polaków cechą piwa jest jego niska cena - dzięki temu jest ogólnie dostępne.

Polacy nie postrzegają piwa jako alkohol luksusowy, na wyjątkowe okazje. Jest to też napój mało romantyczny, ponieważ nie kojarzy się respondentom z konsumpcją na randce i zdecydowanie nie jest przeznaczony dla zakochanych. Zdaniem ankietowanych nie załatwia się interesów przy piwie i nie serwuje się go jako główny trunek na domowych imprezach.

Dowiedz się więcej na temat: trunek | piwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje