Reklama

Reklama

Piwo ulubionym alkoholem Polaków

Piwo jest ulubionym napojem alkoholowym Polaków. Przynajmniej od czasu do czasu pije piwo ponad 70 proc. Polaków powyżej 15 roku życia. Średnio pijemy piwo prawie 5 razy w miesiącu, podczas gdy dla wódki wskaźnik ten wynosi 0,8 - wynika z badań Ipsos.

Przynajmniej od czasu do czasu pije piwo ponad 70 proc. osób w wieku 15 lat i więcej. Co najmniej raz w tygodniu pije ten trunek 41 proc. Polaków, zaś wódkę 6 proc. Średnio pijemy piwo prawie pięć razy w miesiącu, podczas gdy dla wódki wskaźnik ten wynosi 0,8.

Reklama

Piwo jest zdecydowanie częściej pite przez mężczyzn niż przez kobiety. Aż 2/3 mężczyzn (62 proc.) deklaruje, że piją piwo przynajmniej raz w miesiącu, wśród kobiet odsetek ten jest znacznie niższy i wynosi 21 proc. Najczęściej sięgającą po piwo grupą są osoby w wieku 20-29 lat. Piwo chętnie piją też osoby starsze z wykształceniem zasadniczym zawodowym oraz mieszkańcy wielkich aglomeracji.

Piwo to trunek pospolity, ale i modny, pity przy każdej okazji. Zdaniem Polaków piwo może być spożywane na wycieczce, działce, na pikniku, w domu "bez okazji", a także na dużej imprezie lub zabawie. Jest też postrzegane jako trunek, który pasuje do młodych ludzi. Ważną dla Polaków cechą piwa jest jego niska cena - dzięki temu jest ogólnie dostępne.

Polacy nie postrzegają piwa jako alkohol luksusowy, na wyjątkowe okazje. Jest to też napój mało romantyczny, ponieważ nie kojarzy się respondentom z konsumpcją na randce i zdecydowanie nie jest przeznaczony dla zakochanych. Zdaniem ankietowanych nie załatwia się interesów przy piwie i nie serwuje się go jako główny trunek na domowych imprezach.

Dowiedz się więcej na temat: trunek | piwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje