Reklama

Poradnik dla zakochanych

Nigdy już nie poczujesz deszczu, bowiem zawsze będziecie sobie schronieniem. Nigdy już nie poczujesz chłodu, bowiem wzajem będziecie sobie ciepłem. Nigdy już nie odczujesz samotności, bowiem wzajem będziecie sobie towarzyszami...

Choć jesteście dwoma ciałami macie przed sobą jedno życie. Jedno życie, szczęśliwe życie. Zastanawiacie się jak to zrobić.

Miłość jest ślepa, sami o tym dobrze wiecie, ale mądrze i rozsądnie jest coś niecoś o sobie wiedzieć.

Płeć kontra płeć

Zapewne zastanawiasz się co on myśli kiedy Cię po raz pierwszy widzi. Na co zwraca uwagę, co w Tobie dostrzega. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale możemy niejako rozeznać się w tej materii.

Biorąc pod uwagę różne statystki i sondaże, na pewno śmiało można stwierdzić, iż mężczyzna jest zdecydowanie bardziej skupiony niż kobiety na konkretnych "fizycznych" walorach. Co mam na myśli? Po pierwsze Twój wygląd, np. biust, który może być niezwykłym atutem, aby wzbudzić w nim zachwyt. Dlaczego on tak przyciąga męską uwagę? Wywołuje w nim miłe, bardzo miłe skojarzenia.

Reklama

Oczy to równie ważna sprawa.

Dziewczęce oczy pobudzają męską wyobraźnię. Wyrazem swoich oczu możesz wyrazić bogactwo Twego wnętrza. Intrygujące spojrzenie wzmacnia Twój seksapil i Twoją kobiecość. Dlatego niektórym szarym myszkom zalecam przed lustrem poćwiczyć uwodzicielskie spojrzenie. Nie chodzi tutaj, aby wszystkich wkoło wzrokiem zniewalać.

Raczej mam na myśli, abyście wydobyły z siebie to co macie pięknego i nauczyły się to wykorzystywać kiedy przychodzi na to odpowiednia, podkreślam - odpowiednia pora. Myślę, że również wielu mężczyzn ma obezwładniające spojrzenie.

Takie magnetyczne spojrzenie naprawdę działa.

Kolejną bardzo fajną rzeczą jest uśmiech. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zwracają na niego uwagę. Chłopcy bardzo szybko reagują na ładne usta. Odpowiedni uśmiech ma bardzo duże znaczenie. Zarówno jedna, jak i druga strona to docenia.

Uśmiech i spojrzenie to mowa ciała, która zdecydowanie więcej znaczy niż wiele słów.

Ładne nogi to atut niejednej kobiety.

Faktem jest iż wielu mężczyzn patrzy na nogi. Szczupłe, długie nogi oddziałują na ich wyobraźnię. Jeśli nie masz nóg jak modelka, to nie wpadaj w panikę. Najważniejsze to sposób w jaki je eksponujesz. Dość duża obecnie w modzie swoboda daje każdej kobiecie szansę na bycie piękną i niezwykle atrakcyjną.

Tajemnica erotycznego przyciągania płci przeciwnej nie tkwi wyłącznie w tym jak wyglądamy, ale w znacznej części jak się poruszamy, jak się zachowujemy. Najważniejsze by być jak najbardziej naturalnym. I to jest prawda ale... każdy chłopak chce aby jego dziewczyna wyglądała atrakcyjnie. Dziewczyny, nigdy nie zapominajcie iż chłopcy są wzrokowcami.

Chłopcy niech pamiętają, że dziewczyny są zazwyczaj słuchowcami. Bez względu jednak na to jak wyglądacie, najważniejsze są cechy charakteru.

Miłość - różnice

Typowe seksualne zachowania chłopców i dziewcząt znacznie się od siebie różnią. Chłopak zazwyczaj przyjmuje aktywną rolę w poszukiwaniu swojej partnerki. Jeśli znajdzie "odpowiednią" towarzyszkę, próbuje ją przekonać, że jest dla niej odpowiednim towarzyszem. Dziewczynie zazwyczaj przypada rola bardziej pasywna.

Ona przede wszystkim chce wybadać jego uczucia, czy ją kocha i traktuje poważnie. Im dłużej jest bierna, tym on staje się bardziej aktywny. Jaki z tego morał - dajmy czas chłopcom, aby o nas powalczyli, nie ulegajmy zbyt szybko ich zalotom.

Wszyscy wiemy, że pożądanie fizyczne u mężczyzn jest dość silne, powierzchowność kobiety robi na nim silne wrażenie, niezależnie czy zna jej osobowość czy nie. Chłopcy prawie zawsze uważają, że okazując kobiecie zainteresowanie od razu ją uszczęśliwiają. I tu coś bardzo ważnego: zarówno chłopcy, jak i dziewczyny posiadają bardzo silną wewnętrzną potrzebę kochania i bycia kochanym. Postawy te jednak różnią się między sobą.

Nawet uczciwy chłopak może być z dziewczyną, do której czuje tyko fizyczny pociąg, ale w rzeczywistości aż tak bardzo nie jest w tę relację zaangażowany. Spowodowane to może być tym jak w danym momencie silnie działa dziewczyna na chłopaka.

A więc należy zachować dużą rozwagę w przypadku pierwszych kontaktów i choć to poważnie zabrzmi, radzę nie iść na żywioł. Jeśli jesteś dziewczyną dla której ważniejszy jest stabilny, silny związek niż krótki romans to trochę poobserwuj chłopaka i lepiej go poznaj zanim zdecydujesz się oddać mu swoje serce.

W przypadku dziewczyn pragnienie bycia kochaną pozwala jej zaakceptować pewne niedoskonałości u chłopaka, co w cale nie oznacza iż zaakceptuje każdego kto wyzna jej miłość. Potrafi realniej niż chłopak rozpoznać czy dana osoba do niej pasuje czy nie. Jednak jest to pewna mądrość, która wraz z wiekiem dziewczyny wzrasta.

Dlatego trudno młodej dziewczynie mieć pewność, że nie wpadnie w pułapkę i nie zaufa mężczyźnie, który zapewnia ją o swej miłości, a tak naprawdę to chodzi mu tylko o przygodę. Drodzy chłopcy -dziewczyna taka czuje się później wykorzystana i porzucona. Bądźcie więc w swoich decyzjach mądrzy i roztropni. Nie wykorzystujcie uczuć drugiej osoby.

Jak reagujemy na sygnały miłości

To, że kochamy, to że ktoś nas kocha zawdzięczamy naszym zmysłom. Natura obdarzyła nas pięcioma zmysłami: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku. Jeżeli kogoś kochamy to patrząc na ukochaną osobę, słuchając jej, dotykając jej czujemy się szczęśliwi.

Bodźce zewnętrzne przetwarzane przez nasz umysł wprawiają nas w miłosny stan. Każdy z naszych zmysłów odgrywa pewną rolę i każdy w odmienny sposób odbiera sygnały które wysyła płeć przeciwna.

Wzrok

W przypadku pierwszego spotkania wzrok odgrywa bardzo dużą rolę - z tego względu, że na początku jest kontakt wzrokowy. Ciekawostką jest to, że kilka pierwszych sekund decyduje o tym czy dwie osoby są sobą zainteresowane.

W tym czasie zaczynają działać fluidy - naturalne wabiki. Zarówno chłopiec, jak i dziewczyna zapamiętują całkiem inne szczegóły z wyglądu drugiej osoby. Chłopak zacznie lustrację dziewczyny od nóg i wzrokiem posuwać się będzie do góry - ona zrobi dokładnie to samo tylko na odwrót, z góry lustrować go będzie w dół.

Na to ile szczegółów zapamięta chłopak a ile dziewczyna z ich wzajemnego wyglądu wpływ będzie miało oświetlenie czyli pora dnia. Chłopiec więcej szczegółów zauważy przy jasnym dniu, dziewczyna przy sztucznym oświetleniu.

Różnica pomiędzy płciami wyrażać się będzie również w tym, że on zakochać się może od razu - jeśli dziewczyna bardzo mu się spodoba, ona z takimi uczuciami może zwlekać znacznie dłużej.

Istnieje przekonanie, że to chłopcy w głównej mierze wzrokiem mierzą płeć przeciwną, ale i dziewczyny wiedzą jak powinien wyglądać ich facet.

Zazwyczaj dziewczyny cenią sobie aby chłopak był wysoki, miał szerokie ramiona, wąskie biodra , płaski i umięśniony brzuch. Natomiast chłopcy bardzo zwracają uwagę na biust dziewczyny i biodra. Nie wspomnę już o nogach.

Dotyk

Gdy dwie osoby, które się w sobie zakochały dotykają się nawzajem, ich mózgi z niewiarygodną prędkością przetwarzają sygnały płynące przez receptory skóry. Dziewczyna jest zdecydowanie bardziej wrażliwsza na dotyk niż jej partner.

Chce powoli dotykać i poznawać gładkość jego skóry, kształt jego ciała. Chłopcy na ogół mają ochotę ten etap znajomości przechodzić znaczne szybciej. Dziewczyny skupiają się na wrażeniach płynących z delikatnego dotyku i chcą rozkoszować się nim.

Chcą jak najdłużej pozostawać w tej sferze. A na ogół chłopcy będą strać się namawiać je aby szybciej przeszli do bardziej zaawansowanej gry miłosnej. Ale mądry, uczuciowy mężczyzna poczeka na swoją partnerkę i nie będzie jej pośpieszał.

Zapewniam Was chłopcy, iż stukrotnie Wam się to opłaci. Za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość odbierzecie sowitą nagrodę.

Słuch

Mówi się, że dziewczyna jest słuchowcem i jest to prawda. Słuch dziewczyny jest bardziej wrażliwy . W czasie rozmowy zwraca ona uwagę nie tylko na to co chłopak do niej mówi, ale również w jaki sposób to robi. Zwraca uwagę na tembr jego głosu, natężenie, brzmienie.

Gdy chłopiec obsypuje ją komplementami, nie tylko uważa na to co do niej mówi, ale jak to wyraża. Sprawdza czy to co słyszy jest szczere czy to tylko słowa mające podbić jej serce. Można powiedzieć, że dziewczyny mają o wiele bardziej wyostrzony zmysł słuchu niż płeć przeciwna. Dlatego też, jeśli zależy jej na

Tobie, będzie słuchała bez ograniczeń tego co do niej mówisz. Czułymi słówkami chłopak potrafi wprowadzić dziewczynę w odpowiedni nastrój tak, że staje się uległa i poddaje się jego czarowi. Uwierzcie mi Panowie iż słowa mają wielką moc i są kluczem do serca niejednej dziewczyny. Takich ciepłych słów spragniona jest każda kobieta i każda jest na nie łasa.

Węch

Podczas bliskiego kontaktu fizycznego dwóch osób zmysł ten wychwytuje od razu zapach drugiej osoby. Najpierw będzie to woń perfum, szamponu we włosach a później coraz delikatniejsze zapachy.

Przestrzegam przed wylewaniem na siebie zbyt dużej ilości, nawet drogich, perfum, bo efekt można uzyskać przeciwny od zamierzonego. Jak we wszystkim potrzebny jest umiar. U dziewczyn naturalna woń ciała zmienia się w zależności od cyklu miesiączkowego, emocji, stanu zdrowia i samopoczucia.

Najsilniej na dziewczyny działają kosmetyki zawierające ambrę i piżmo, gdyż kojarzą im się z naturalną wonią męskiego ciała. Chłopców najbardziej podnieca naturalny zapach ciała dziewczyny.

Smak

Najczęściej działa na psychikę podczas namiętnych pocałunków. Dzieje się tak dlatego, że receptory smakowe usytuowane są na powierzchni gardła i języka oraz podniebienia. Dziewczyny bardziej rozróżniają smaki gorzkie.

W zależności jak się odżywiasz, różnie smakujesz i jest to prawda. Jeśli kobieta jest wegetarianką, "smakuje " inaczej niż osoba, która jada mięso.

Chłopcy raczej rozpoznają smaki słone i ostrzejsze.

Miłość, zauroczenie, fascynacja to bardzo dobra rzecz.

Starajmy się zawsze tymi uczuciami obdarzać innych ludzi, starajmy się być otwarci, szczerzy i w swoich uczuciach prawdziwi. I pamiętajmy że najcenniejszy skarb jaki może znaleźć się w naszym posiadaniu to serce drugiej osoby.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zakochani | Andrzejki | miłość | wróżby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy