Reklama

Reklama

Poradnik dla zakochanych

Jak reagujemy na sygnały miłości

Reklama

To, że kochamy, to że ktoś nas kocha zawdzięczamy naszym zmysłom. Natura obdarzyła nas pięcioma zmysłami: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku. Jeżeli kogoś kochamy to patrząc na ukochaną osobę, słuchając jej, dotykając jej czujemy się szczęśliwi.

Bodźce zewnętrzne przetwarzane przez nasz umysł wprawiają nas w miłosny stan. Każdy z naszych zmysłów odgrywa pewną rolę i każdy w odmienny sposób odbiera sygnały które wysyła płeć przeciwna.

Wzrok

W przypadku pierwszego spotkania wzrok odgrywa bardzo dużą rolę - z tego względu, że na początku jest kontakt wzrokowy. Ciekawostką jest to, że kilka pierwszych sekund decyduje o tym czy dwie osoby są sobą zainteresowane.

W tym czasie zaczynają działać fluidy - naturalne wabiki. Zarówno chłopiec, jak i dziewczyna zapamiętują całkiem inne szczegóły z wyglądu drugiej osoby. Chłopak zacznie lustrację dziewczyny od nóg i wzrokiem posuwać się będzie do góry - ona zrobi dokładnie to samo tylko na odwrót, z góry lustrować go będzie w dół.

Na to ile szczegółów zapamięta chłopak a ile dziewczyna z ich wzajemnego wyglądu wpływ będzie miało oświetlenie czyli pora dnia. Chłopiec więcej szczegółów zauważy przy jasnym dniu, dziewczyna przy sztucznym oświetleniu.

Różnica pomiędzy płciami wyrażać się będzie również w tym, że on zakochać się może od razu - jeśli dziewczyna bardzo mu się spodoba, ona z takimi uczuciami może zwlekać znacznie dłużej.

Istnieje przekonanie, że to chłopcy w głównej mierze wzrokiem mierzą płeć przeciwną, ale i dziewczyny wiedzą jak powinien wyglądać ich facet.

Zazwyczaj dziewczyny cenią sobie aby chłopak był wysoki, miał szerokie ramiona, wąskie biodra , płaski i umięśniony brzuch. Natomiast chłopcy bardzo zwracają uwagę na biust dziewczyny i biodra. Nie wspomnę już o nogach.

Dotyk

Gdy dwie osoby, które się w sobie zakochały dotykają się nawzajem, ich mózgi z niewiarygodną prędkością przetwarzają sygnały płynące przez receptory skóry. Dziewczyna jest zdecydowanie bardziej wrażliwsza na dotyk niż jej partner.

Chce powoli dotykać i poznawać gładkość jego skóry, kształt jego ciała. Chłopcy na ogół mają ochotę ten etap znajomości przechodzić znaczne szybciej. Dziewczyny skupiają się na wrażeniach płynących z delikatnego dotyku i chcą rozkoszować się nim.

Chcą jak najdłużej pozostawać w tej sferze. A na ogół chłopcy będą strać się namawiać je aby szybciej przeszli do bardziej zaawansowanej gry miłosnej. Ale mądry, uczuciowy mężczyzna poczeka na swoją partnerkę i nie będzie jej pośpieszał.

Zapewniam Was chłopcy, iż stukrotnie Wam się to opłaci. Za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość odbierzecie sowitą nagrodę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje