Reklama

Reklama

Przełożony ślub

Z powodu pogrzebu Jana Pawła II ślub księcia Walii Karola z Camillą Parker-Bowles w Windsorze przeniesiono na sobotę, 9 kwietnia.

Oficjalnie poinformowało o tym biuro prasowe księcia.

Jednocześnie podano, że książę Karol, który jest następcą tronu angielskiego, będzie reprezentował Wielką Brytanię na pogrzebie. Odbędzie się on w bazylice św. Piotra w Rzymie.

Karol skrócił urlop w Szwajcarii, gdzie przebywał na nartach, i w poniedziałek, 4 kwietnia, wrócił do Londynu na popołudniowe nabożeństwo żałobne w katolickiej katedrze westminsterskiej.

W nieszporach pod przewodnictwem arcybiskupa Westminsteru Cormaca Murphy'ego-O'Conora, wzięła także udział Camilla Parker-Bowles, wybranka serca księcia Karola, która jednak do Rzymu nie pojedzie.

Reklama

W poniedziałek rząd wyjaśnił ostatecznie, że Camilli będzie po ślubie przysługiwał tytuł księżnej Walii, co wcześniej było przedmiotem kontrowersji i dyskusji prawników.

Dwór Karola podał jednak, że Camilla nie będzie używała tego tytułu, kojarzonego powszechnie ze zmarłą księżną Dianą, zadowalając się tytułem księżnej Kornwalii.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy