Reklama

Reklama

Wlk. Brytania: Boom demograficzny

W tym roku na świat przyjdzie aż o połowę więcej Brytyjczyków niż w ubiegłym. Jak przewidują demografowie, pierwsza fala narodzin przypadnie na przełom kwietnia i maja, druga - w sierpniu.

Pierwsza fala demograficznego boomu to efekt upalnego lata z ubiegłego roku - długich nocy i chłodzonych alkoholem wieczorów. Już teraz wiadomo, że liczba kobiet w ciąży jest o połowę większa niż 12 miesięcy temu.

Reklama

Brytyjskie szpitale, aby sprostać porodowej nawałnicy, będą musiały zatrudnić więcej położnych i lekarzy. Porodówki będą pękać w szwach także w sierpniu. Wówczas właśnie minie 9 miesięcy od zdobycia przez Anglię Pucharu Świata w rugby.

Co ciekawe, zdaniem demografów temperatura bardziej wpływa na pobudliwość seksualną pań. Panowie wolą uprawiać seks w umiarkowanych warunkach, ale gdy cieszą się z wyczynów swych sportowych idoli, wówczas nie przeszkadza im trzaskający mróz ani piekące słońce.

Podobnego skoku w demograficznych oczekiwaniach Wielka Brytania doświadczyła w latach 70. Wówczas przyczyniły się do tego częste przerwy w dostawie elektryczności oraz wprowadzony na krótko 3-dniowy okres pracy.

Dowiedz się więcej na temat: fala | boom | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje