Reklama

Reklama

Wybierz najlepszą ochroną dla swojej skóry

Masz jasną skórę, która czerwieni się na słońcu

Nie chcesz rezygnować z kąpieli słonecznych, choć twoja jasna skóra nie najlepiej reaguje na słońce. a wszystko za sprawa melaniny, naturalnego pigmentu, którego zawiera niewiele. Dlatego słabo potrafi bronić się przed promieniami UV. podczas opalania reaguje pieczeniem i czerwienieniem się. Zdarza się i tak, że skóra ulega fotouczuleniom lub nie toleruje słońca. Niekiedy po lecie na skórze pojawiają się popękane naczynka lub skóra jest nadmiernie przesuszona. Dowiedz się, jak dobrze ją chronić, by się nie poparzyć i by nadmiernie nie wysuszyć naskórka.

Reklama

Wzmocnij odporność skóry. Warto przygotować ją do opalania i na miesiąc przed planowanym urlopem, zacząć zażywać specjalne suplementy diety, które zmniejszą jej wrażliwość na działanie słońca. Należy łykać po kapsułce podczas posiłku, dwa razy dziennie i kontynuować kurację w czasie opalania się.

Często chowaj się do cienia. Przebywaj na plaży do godz. 11 i po godz. 16. Nie dłużej niż godzinę, dwie każdego dnia. staraj się na pełnym słońcu spędzać pół godziny , potem rób sobie przerwę i chowaj się do cienia. Nie leż plackiem na plaży, tylko opalaj się w ruchu. Zachowaj ostrożność i grubo smaruj co 2 godziny skórę, także po każdej kąpieli, nawet gdy stosujesz kosmetyki z wodoodpornymi filtrami.

Jeśli słońce cię uczuli. Alergia na słońce objawia się czerwonymi, swędzącymi krostkami, które wyskakują po pierwszych dniach opalania. gdy zdarzy się to obie, zrezygnuj na kilka dni z opalania. Jeśli zmiany nie ustępują, najlepiej byłoby, byś w ogóle zrezygnowała z plażowania ( gdy się nasilają, odwiedź dermatologa). według marki Lirene problem nadwrażliwości skóry może dotyczyć 25 - 50 proc. populacji. A według marki La Roche Posay u 8. proc. kobiet stwierdzono alergię słoneczną, jej mechanizm nie został wyjaśniony. Może to byc reakcja skóry na chemiczne filtry UV i składniki kosmetyków do opalania, np. substancje konserwujące. Dlatego nowy krem do opalania testuj. Wybieraj preparaty z mineralnymi filtrami.

Odpowiednie faktory dla ciebie. Stosuj bardzo wysoką ochronę, SPF 50+. Nie obawiaj się, opalisz się.Gdy skóra jest lekko ozłocona, możesz obniżyć filtry do SPF 30+. Jeśli masz rozszerzone naczynka na twarzy, chroń ją emulsją SPF 50+ z fluidem barwiącym i nie opalaj jej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje