Reklama

Reklama

Zdrada niszczy związek

Do zdrady podchodzimy bardzo różne. Zazwyczaj dla kobiet, które zostały zdradzone, to największa krzywda, jaką mogli im wyrządzić ich partnerzy.

Te, które same zdradziły próbują sobie tłumaczyć, że nie miało to żadnego znaczenia, jeśli chodzi o ich uczucia do ukochanego.

Reklama

Według psychologów "skok w bok", czyli jednorazowa przygoda częściej zdarza się mężczyznom. Natomiast kobiety, jeśli już zdradzą, w takim "związku poza związkiem" potrafią tkwić przez dłuższy czas.

Budując relacje z partnerem, podchodzimy bardzo idealistycznie do związku. Zazwyczaj nie dopuszczamy do siebie myśli, że kiedyś może w nim pojawić się zdrada. Czasem jednak po jakimś czasie pojawia się chęć spróbowania czegoś innego, zasmakowania "zakazanego owocu". Z bardzo różnych powodów. Może to być wywołane zniechęceniem, rutyną i nudą w związku, chęcią poczucia namiętności, która gdzieś została zagubiona. Chęć zdrady może też wynikać z większych potrzeb seksualnych kobiety wywołanych różnicą temperamentów. Przyczyn jest wiele.

Kasia na forum w serwisie Facet napisała: "Sądzę, że tam gdzie jest udany związek, nie ma zdrad. Jeżeli ktoś zdradza to musi mieć powód. Obserwuję małżeństwa swoich znajomych i wiem, że bardzo często: z przyzwyczajenia, bo boją się samotności, bo mają dzieci, bo czegoś się dorobili itd. tkwią w czymś, co dawno przestało być udanym związkiem. Taka sytuacja popycha ich do zdrad. Zresztą czy są to zdrady... Każdy z nas chce być kochany i kochać. Jeżeli coś się zepsuło i nie da się naprawić, to dzieje się to co.... patrz wyżej".

Mennefer na tym samym forum twierdzi, że często jest tak, że "wychodzisz z założenia, że osoba którą spotkasz i pokochasz pozostanie taka sama przez całe życie. Weź jednak pod uwagę, że człowiek nie jest pustą kartką i jego rozwój nie zatrzymuje się w momencie zakochania czy też założenia związku. Nie możesz zakładać, że za kilkanaście lat twoja ukochana zmieni się w takim stopniu, jakiego sobie obecnie nie wyobrażasz, który będzie dla ciebie nie do zaakceptowania. Czynników, które są w stanie to spowodować jest mnóstwo...".

Dowiedz się więcej na temat: Krzywda | zdrada | zdrady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje