Chcę być piękna
Jeśli odrobinę się postarasz, w ciąży możesz wyglądać kwitnąco i wyjątkowo kobieco. Podpowiemy ci, jak to zrobić.
To, że z każdym miesiącem ciąży przybywa ci kolejnych kilo-gramów, bynajmniej nie oznacza, że jesteś teraz mniej atrakcyjna. Wręcz przeciwnie! Wydatny biust, pełniejsze pośladki oraz zgrabny brzuszek sprawiają, że wprost emanujesz kobiecością. Wykorzystaj to! Zadbaj o ciało.
Podkreśl urodę i atuty swojej figury. Poczujesz się lepiej i na pewno usłyszysz wiele komplementów.
ZMIEŃ FRYZURĘ
Podczas ciąży w organizmie kobiety wzrasta poziom estrogenów, które pobudzają do pracy mieszki włosowe i na kilka miesięcy hamują naturalne wypadanie włosów. To dlatego teraz twoja czupryna jest gęściejsza. Poza tym włosy są mocniejsze, błyszczące, mniej się przetłuszczają i rzadziej rozdwajają. Po prostu wyglądają zdrowo. Jeśli więc masz długie włosy, często je rozpuszczaj. Choć taka fryzura jest mało wygodna, doda ci uroku i kobiecości. Lubisz krótkie włosy? Z zawadiacką czuprynką też będziesz wyglądać atrakcyjnie, a nawet sexy. A może masz ochotę zmienić kolor? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ufarbowała włosy, bo barwniki mają kontakt tylko z włosem (a ten jest martwy), więc nie przenikną do krwiobiegu.
WALCZ Z CELLULITEM
Najczęściej pojawia się on na udach, pośladkach i brzuchu. Powstaje na skutek zmian hormonalnych, które zachodzą w ciele przyszłej mamy. ZwięKszona produkcja estrogenów sprawia, że w organizmie kobiety gromadzą się płyny, a krew wolniej krąży. Przez to tkanka tłuszczowa rozrasta się nierównomiernie, tworząc pod skórą grudki. Jak można zahamować powstawanie cellulitu? Zamiast kąpieli w wannie, stosuj naprzemienny ciepło-zimny prysznic (na końcu polewaj się zimną wodą). Codziennie spaceruj przynajmniej pół godziny i dwa razy w tygodniu chodź na basen. To zmniejszy przyrost tkanki tłuszczowej i zapobiegnie gromadzeniu się zbędnych kilogramów. Raz w tygodniu rób sobie delikatny peeling ud i pośladków.
Stosuj też regularnie kremy antycellulitowe przeznaczone dla przyszłych mam, np. z wy-ciągiem z miłorzębu. Jedz produkty zawierające dużo potasu (ziemniaki, pomidory, warzywa zielone, pestki słonecznika, orzechy) i takie, które mają działanie moczopędne (seler, natka pietruszki, arbuz).
ZADBAJ O NOGI
Częstym problemem przyszłych mam są obrzęki i żylaki. Powstają głównie na skutek zatrzymywania się wody w organizmie i długiego stania lub siedzenia. Jak możesz im zapobiegać? Ogranicz spożycie soli (przyprawiaj potrawy ziołami, pij napary ziołowe; więcej na str. 69). Codziennie pół godziny spaceruj, a wieczorem masuj łydki - to poprawia krążenie krwi. Noś specjalne rajstopy o zróżnicowanym ucisku (większym od kostki do łydki, a mniejszym w udach i biodrach). Rób sobie chłodne okłady na kostki. Kilka razy dziennie podnoś nogi tak, by stopy znajdowały się powyżej tułowia (za każdym razem trzymaj je w tej pozycji ok. 15 minut).
Noś wygodne buty, wykonane ze skóry, z szerokimi noskami. Najlepiej by miały płaską podeszwę. Jeśli jednak lubisz obcasy, wybieraj takie, które są stabilne i niezbyt wysokie - maksymalnie do 5 cm.
UBIERAJ SIĘ KOBIECO
Na pewno doskonale będziesz się prezentować w tunikach, bluzkach odcinanych i marszczonych pod biustem albo wiązanych na plecach lub z boku na troczki (można regulować ich szerokość). Musisz też mieć wygodne, sportowe spodnie i spódnice z wstawionym w pasie elastycznym klinem. Na spotkanie służbowe włóż sukienkę dopasowaną w biuście i luźną w biodrach lub żakiet i klasyczne spodnie z rozciągliwym pasem. Kupuj ubrania wykonane z naturalnych materiałów: są przewiewne i dopasowują się do sylwetki. Praktycznym i pomysłowym rozwiązaniem jest pas ciążowy (do ku-pienia przez internet lub w sklepach z odzieżą ciążową). Wykonany z elastycznej tkaniny, pięknie podkreśli rosnący brzuszek, podtrzyma go, a jednocześnie zamaskuje ewentualne niedoskonałości stroju.