Reklama

Reklama

I problem z głowy

Nie wszystkie dzieci przepadają za kąpielą, a już na pewno mało które lubi mycie głowy. Jak je podejść, żeby włosy były czyste, a kąpiel zamieniła się w fajną zabawę?

Umycie głowy maluchowi to dla rodziców nie lada wyzwanie. Dzieci wzbraniają się przed tym płaczem i wrzaskiem. Boją się, że do oczu i uszu naleje im się woda lub piana. Nie lubią ani spłukiwania wodą pod prysznicem, ani zanurzania głowy w wannie. I chociaż produkowane obecnie szampony dla dzieci zawierają składniki, które nie szczypią w oczy, strach przed tym, że coś może spłynąć na buzię, pozostał.

Reklama

Rodzice chcąc zapobiec kąpielowej histerii wymyślają różne ochraniacze na głowę. Specjalne daszki, które umożliwiają umycie dziecku włosów w kąpieli, są dostępne w sprzedaży. Można również próbować odwrócić uwagę, aby zapomniało o strachu przed myciem głowy. Kąpiel stanie się dla malucha prawdziwą przyjemnością, jeśli towarzyszyć jej będą wspaniałe zapachy, dużo kremowej piany i ulubione zabawki.

Wystarczy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które posiadają te cenione przed dzieci zalety. Nie tylko uwzględniają potrzeby delikatnej skóry i włosów malucha, ale także mają ulubione przez dzieci zapachy, kojarzące się z różnymi przysmakami (takie preparaty zawierają zwykle specjalny składnik o gorzkim smaku, który ma je zniechęcić do ewentualnego spożycia) i kolorowe, przypominające zabawkę opakowanie.

Wypróbuj:

Szampony z płynem do kąpieli typu "2 w 1" do mycia włosów i ciała z serii On Line Kids firmy Forte Sweden - w 4 wariantach zapachowych: czekolada, jagoda, koktajl owocowy i czereśnia.

Dowiedz się więcej na temat: kąpiel | problem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje