Reklama

Reklama

Na wagę zdrowia niemowlaka

Kontrolowanie wagi to jedna z najskuteczniejszych metod monitorowania rozwoju dziecka. To właśnie dlatego podczas każdej wizyty u pediatry, lekarz waży i mierzy twoją pociechę.

Regularne monitorowanie wzrostu i wagi bobasa pozwoli w mig wykryć ewentualne nieprawidłowości w rozwoju malucha i skutecznie im przeciwdziałać.

Przybieranie na wadze

O tym, że waga noworodka to ważny parametr w ocenie prawidłowego rozwoju maluszka, przekonujemy się już w szpitalu. Po narodzinach dzieci są ważone systematycznie, minimum dwa razy na dobę. I o ile w pierwszych dniach życia noworodka spadek wagi jest zjawiskiem zupełnie normalnym ( o ile nie przekracza wartości 7% względem masy urodzeniowej), o tyle spadek masy ciała, który przedłuża się w czasie lub przekracza wartość 10 % to zwykle sygnał nieprawidłowości. Jakie mogą być konsekwencje zbyt dużego spadku wagi noworodka? Zazwyczaj są to poważne i niebezpieczne dla zdrowia maluszka powikłania pourodzeniowe wymagające stałej opieki medycznej (np. odwodnienie).

Reklama

Pierwsze tygodnie życia

Waga dziecka powinna być kontrolowana przez rodziców każdego dnia. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdy prawidłowy przyrost masy ciała ma tak duże znaczenie dla zdrowego rozwoju maluszka. Bobasy, które przybierają na wadze w nieprawidłowy sposób , niezależnie od tego, czy masa ich ciała zwiększa się zbyt szybko czy zbyt wolno, muszą być konsultowane przez pediatrę. Jak bowiem przekonują lekarze, przyczyn problemów z wagą malucha może być wiele. Obok tych banalnych, które można szybko wyeliminować i które nie wpływają na rozwój malucha, występują także poważne powody niewłaściwego przybierania na wadze, które mogą być sygnałem rozwijającej się choroby. Dlatego nigdy nie wolno bagatelizować kwestii ważenia malucha.

Waż swoje dziecko

Pediatrzy rekomendują rodzicom niemowląt, zwłaszcza tym, których dzieci urodziły się z niską masą urodzeniową, aby stale i systematycznie kontrolowali wagę swojej pociechy w domu. Do sprawdzania masy ciała noworodków i niemowląt nie używa się zwykłych wag. Wagi dla niemowląt muszą być wyposażone w specjalne korytka, które zabezpieczają maluszka przed ryzykiem wypadnięcia. W określaniu masy ciała noworodka niemal każdy gram jest na wagę złota. Dlatego tak ważne jest, aby urządzenie, którego używamy do pomiaru i określenia parametrów wzrostu i wagi, było bardzo precyzyjne. Cyfrowa waga dla niemowląt daje gwarancję precyzyjnych pomiarów, pełne bezpieczeństwo i komfort użycia - zarówno dla mamy, jak i dla maluszka.

Dobra waga to podstawa

Wybór odpowiedniej wagi to podstawa. Dlatego kupując wagę, postaw na markę rekomendowaną przez specjalistów. Dzięki niezwykłym kształtom i precyzji możesz swobodnie mierzyć przyrost wagi i wzrostu twojego maluszka.

Zdronet.pl

zdronet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje