Reklama

Reklama

Podanie leku, nie takie proste?

Chorujące dziecko wymaga leczenia. Ale czy w domowych warunkach łatwo jest mu aplikować lekarstwa zapisane przez lekarza?

Zdrowe dziecko jest chyba największym szczęściem, jakie może spotkać każdego rodzica. Niestety, jak to bywa w przypadku dzieci, spokój rodzicielski zostaje zakłócony, ponieważ dzieci dość często chorują. Wtedy wymagają intensywnej opieki z naszej strony i wyjątkowej troski oraz dbałości o stałe pory przyjmowania, zaleconych przez prowadzącego lekarza, leków. Tylko zastosowanie się do przykazów lekarskich i stosowanie leczenia pozwala na szybkie zwalczenie infekcji. Tylko czy to tak prosto zaaplikować maluchowi lekarstwo? Niestety czasem próby podania leków dziecku przypominają walkę z wiatrakami.

Reklama

Maluch wie, co dobre

Dziecko doskonale rozpoznaje smaki. Ma też swoje ulubione. Trudno się dziwić, że w czasie podawania leków marudzi, kręci się, wierci, płacze, wypluwa, prowokuje wymioty, zaczyna teatralnie kasłać i krztusić się, co nierzadko prowadzi do faktycznego zakrztuszenia lub zwrócenia połkniętego leku. A przyznać, trzeba, że smaki wielu leków mają wiele sobie do zarzucenia. Niestety producenci lekarstw nie zawsze mają na uwadze wybredne smaki naszych maluchów. A nawet, jeśli lekarstwa w postaci syropów mają dodatki smakowe, na przykład bananowy, malinowy lub truskawkowy, to i tak niewiele to pomaga. Leki mają "dziwny" smak i niestety ich zażycie nie wiąże się z niczym przyjemnym. Co możemy potwierdzić, nawet my dorośli. Ale gdy dziecko choruje nie najważniejszy jest przecież smak lekarstwa, a jego efektowne działanie. I dla nas rodziców to właśnie jest bardziej istotne od smaku leków. No, ale to dzieci muszą zażywać te niesmaczne lekarstwa. Jak w takim razie poradzić sobie z niechętnym do przyjęcia leku brzdącem? Jak oszczędzić mu choćby części nieprzyjemnego procederu, jakim jest zażywanie leków?

Dowiedz się więcej na temat: rodzic | maluch | lekarstwa | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje