Reklama

Reklama

Gotowi na pierwszy raz w przedszkolu?

Ubranka dla przedszkolaka

Reklama

Konieczne jest obuwie do przebrania. Buciki powinny być wygodne, mieć antypoślizgową podeszwę, która może czasem uchronić malucha przed upadkiem podczas szaleństw i muszą być łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu dla malucha, czyli najlepiej, aby były zapinane na zatrzaski lub rzepy. Oczywiście na kapcie dziecko powinno mieć worek.

Z dziećmi różnie bywa, doskonale wiemy, ile razy niekiedy w ciągu dnia musimy je przebierać. Dlatego w przedszkolu powinien się znaleźć zapasowy komplet ubranek do przebrania, w którym powinny się znaleźć: majteczki, skarpetki lub rajstopki, spodnie lub spódniczka, podkoszulek lub bluzka z długim rękawem. Czasem, konieczne jest przyniesienie stroju na basen lub fartuszka do zajęć plastycznych.

Na czas leżakowania konieczna będzie lekka piżamka i pościel dla dziecka.

Jako, że przedszkolaki mają codziennie czas przeznaczony na zajęcia na świeżym powietrzu, konieczne jest zapewnienie właściwego stroju do wyjść na zewnątrz.

Artykuły higieniczne

Z artykułów higienicznych potrzebnych na co dzień, dziecko musi mieć zapewniony własny ręczniczek, szczoteczkę do mycia ząbków, pastę do zębów i kubek, szczotkę do czesania włosów i papier toaletowy, a także chusteczki higieniczne. Czasem nasz maluch może jeszcze potrzebować pieluch jednorazowych, wtedy też trzeba o nich pomyśleć kompletując przedszkolną wyprawkę.

Materiały i przybory papiernicze

Dokładne komplety potrzebnych artykułów plastycznych i papierowych zazwyczaj określają szczegółowo konkretne przedszkola. Żeby maluch mógł swobodnie doskonalić swoje umiejętności, rozwijać się i bawić w gronie rówieśników wyprawka musi składać się z:

• Kredek ołówkowych i woskowych, wybierając ołówkowe kredki warto zwrócić uwagę na to czy mają miękkie grafity i i nie łamią się zbyt szybko, kredki woskowe

• Kolorowych pisaków - dobrej jakości, nie "lejące" zawartością wkładu

• Kilku ołówków z gumką

• Dużej gumki do ścierania

• Nożyczek - koniecznie przeznaczone do użytku dzieci, czyli z zaokrąglonymi czubkami

• Farb akwarelowych, chyba, ze jest wymóg plakatowych

• Kleju - najwygodniejszy dla malucha będzie w sztyfcie

• Plasteliny, bibuły, bloku rysunkowego, bloku technicznego, bloku z papierem kolorowym, zeszytów, kolorowanek

A do tego może być mały plecaczek, który przyda się maluchowi podczas przedszkolnych wyjść.

Nie obawiajmy się, że przedszkole okaże się dla nas i naszego dziecka horrorem. Przecież przedszkole to miejsce, które ma maluchowi pomagać w jego prawidłowym rozwoju, w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, w nauce samodzielności. My sami, choć mniej czy bardziej obawiamy się rozstania z naszym maluchem, musimy się powoli przyzwyczajać do takich sytuacji, bo nasze dziecko z roku na rok będzie starsze i mniej uzależnione od nas.

Jeśli nawet w czasie pierwszych dni, tygodni chodzenia do przedszkola maluchowi i nam, będzie ciężko przyzwyczaić się do tej nowej sytuacji, to nie zapominajmy o tym, że z czasem ta sytuacja się zmieni.

Zatem powodzenia!

Dowiedz się więcej na temat: wyprawka | przedszkole | maluch | dziecko | przedszkola

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje