Reklama

5 sekund

Wydana przez firmę Trefl gra 5 sekund doczekała się już wielu wznowień i edycji. Nie bez powodu jest tak lubiana przez dorosłych i dzieci.

Założenia 5 sekund są bardzo proste. W tym właśnie czasie należy wymienić trzy rzeczy, miejsca lub osoby, które zostały wskazane w wylosowanym na specjalnej kartce pytaniu. Wydaje się to niezwykle proste, ale w praktyce nie jest tak łatwo.

Pudełko pełne zagadek

Aby ubarwić rozgrywkę w obszernym, solidnym pudełku znajdziemy nie tylko bogaty zbiór łatwiejszych i trudniejszych pytań, ale także specjalną klepsydrę. Po odwróceniu wydaje ona charakterystyczny brzęczący dźwięk, a w dół po spirali ruszają metalowe kulki. Czas ich przejazdu to właśnie tytułowe 5 sekund.

Reklama


Poza tym w pudełku znajduje się plansza i pionki reprezentujące poszczególnych graczy. Gdy uczestnik zabawy odpowie poprawnie na pytanie, może przesunąć pionek do przodu. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Po drodze trafiają się też pola specjalne, gdzie brak odpowiedzi powoduje utratę kolejki.

Przed szczególnie niewygodnymi pytaniami można się bronić kartami bonusowymi, jednak doświadczenie uczy, że korzysta się z nich dość rzadko.

Prosta i wciągająca

Gra ma bardzo proste zasady, dzięki czemu chętnie uczestniczą w niej dzieci. Zbiór pytań pozwala wybrać takie, na które najmłodsi uczestnicy zabawy będą potrafili odpowiedzieć. Zwykle oznaczone kolorem żółtym pytania należą do puli przyjaznych maluchom.

Zabawa wywołuje wiele śmiechu, zwłaszcza gdy podczas próby znalezienia odpowiedzi na szczególnie trudne pytanie, udziela się jej wyjątkowo mało trafnej.

Dobra dla każdego

Gra skutecznie łączy pokolenia. Dzięki atrakcyjnej formie wydania i olbrzymiej liczbie pytań, pozwala na długą zabawę. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymyślić własne zestawy zagadek. 5 sekund to wyjątkowo udany produkt, który ucieszy wszystkich miłośników gier towarzyskich. Sprawdzi się zarówno na imprezie, jak podczas wieczoru spędzanego z dziećmi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gry planszowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy