Reklama

Ala Baba i dwóch rozbójników - recenzja

​Książka "Ala Baba i dwóch rozbójników" autorstwa Joanny Wachowiak, która ukazała się nakładem Wydawnictwa BIS, to zabawna opowieść dla młodszych czytelników. Dzięki sympatycznym ilustracjom Teresy Zalewskiej historia nabiera dodatkowego wymiaru i pobudza wyobraźnię milusińskich.

Główną bohaterką powieści jest Ala, która musi dzielić przestrzeń życiową z dwójką młodszych braci bliźniaków. To prawdziwe skaranie losu. Bohaterka za wszelką cenę szuka sposobu na zdobycie choć chwili spokoju. Pewnego dnia wpada na pomysł opowiadania braciom o swoich podróżach kosmicznych. Malcy chcą wyruszyć na kolejną przygodę razem z nią i Ala wykorzystuje swój autorytet dowódcy potencjalnej wyprawy do zaprowadzenia porządku.

Jej opowieści są naprawdę barwne i kolorowe, ale w końcu prawda wychodzi na jaw. Jak dziewczynka poradzi sobie z tą sytuacją, a także z innymi sytuacjami życiowymi? Nie będzie to łatwe, ale nie niemożliwe.

Reklama

Historia z morałem

Stworzona przez Joannę Wachowiak historia, poza oczywiście interesującą i zabawną treścią, ma duży walor edukacyjny. W nienachalny sposób przekazuje dzieciom pewne ważne prawdy - o przyjaźni, akceptacji innych i tym, że warto cieszyć się z tego, co się posiada. To niezwykle cenna nauka, którą powinny przyswoić sobie wszystkie dzieci.

Wymyślane przez Alę historie są naprawdę interesujące. Każda z nich zaczyna żyć własnym życiem, a dzięki ilustracjom Teresy Zalewskiej, łatwiej można wyobrazić sobie niecodzienne miejsca, które podczas wypraw odwiedza dziewczynka.

Piękne wydanie

Książka otrzymała grubą twardą okładkę, a wiele ilustracji jest w pełni kolorowych. Duża czcionka i wytrzymałe kartki zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Pochłonięte historią dzieci nie zwracają uwagi na upływający czas. To najlepszy dowód na to, że historia jest dla nich interesująca.

To naprawdę interesująca pozycja na rynku książek dziecięcych. Zabawna, interesująca, mądra i pięknie zilustrowana. Czegóż chcieć więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy