Reklama

Reklama

Baśń o Złej Królewnie

Jak zachęcić dzieci do czytania? Jak sprawić, by same chciały uczyć się angielskiego? Wciągająca Baśń o Złej Królewnie, nowy tytuł w serii dwujęzycznych książek wydawnictwa Poltext, po polsku i angielsku jednocześnie, sprawi, że dla młodych czytelników nauka języka stanie się przyjemnością. Można czytać lub słuchać – do książki przygotowano również darmowego audiobooka w formacie mp3, dzięki któremu dzieci mogą nie tylko poznać poprawną wymowę słów, ale także rozwijać swoją wyobraźnię.

Poznajcie Almę, Złą Królewnę

Za górami, za lasami, w ogromnym zamku mieszkała niegdyś królewna Alma - równie piękna, co zła. Nie szanowała pracy innych ludzi, nie wiedziała, co to miłość, a przed jej kamiennym sercem drżało całe królestwo.

Pewnego dnia za swoje okrutne zachowanie zostaje wystawiona przez los na próbę: jej królewskie szaty zmieniają się w łachmany, z twarzy znika piękny uśmiech, a na dodatek księżniczka znalazła się sama z dala od domu pełnego służby i pomocników.

Reklama

Jak poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy nauczy się okazywać uczucia i zacznie myśleć o innych? Dzieci poznają odpowiedzi na te pytania, czytając "Baśń o Złej Królewnie" po polsku i angielsku jednocześnie.  

Nauka angielskiego w baśniowym królestwie

Rymowana opowieść o nieczułej królewnie została przygotowana tak, by dzieci mogły czytać i przy okazji uczyć się języka angielskiego. Młodzi czytelnicy prześledzą tę historię po polsku i po angielsku naprzemiennie, zdanie po zdaniu. Dzięki temu poznają nowe słowa i wyrażenia od razu z przykładowymi kontekstami ich użycia.

Na końcu książki czekać na nich będą ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu, wykreślanki, krzyżówki i rebusy, a także sekcja z objaśnieniami trudniejszych wyrazów. Dla chętnych przygotowano darmowe nagranie mp3, dzięki któremu można ćwiczyć wymowę i akcent. Nagranie pobrać można w trzech wariantach językowych: po polsku, po angielsku i w wersji dwujęzycznej.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieici

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje