Reklama

Bicie rekordu w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO

W parku rozrywki LEGOLAND w Billund w Danii trwa właśnie bicie rekordu świata w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO! Dotychczasowy rekord to 36 metrów, a w tym tygodniu, od 26 do 30 czerwca wszyscy goście LEGOLANDU mają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i dołożenia swojej „cegiełki” do rekordowej budowli.

Impreza odbywa się w ramach LEGO World Tower Days z okazji uroczystych obchodów 50. urodzin LEGOLAND Billund. Wszyscy goście parku rozrywki i fani klocków LEGO są zaproszeni do wzięcia udziału w biciu światowego rekordu w budowaniu największej wieży z klocków LEGO.

- Budowanie LEGO World Tower to "wisienka na torcie" w cyklu urodzinowych wydarzeń, które miały miejsce przez cały czerwiec. Co może być bardziej spektakularnego, aby rozpocząć następną 50-tkę, niż pobicie rekordu świata i zbudowanie najwyższej wieży z klocków LEGO? - mówi Pernille Steffensen, Event Manager w LEGOLAND Billund.

Reklama

Podwójne bicie rekordu świata

Gdy w sobotę 30 czerwca, ostatni klocek LEGO zostanie postawiony na wieży, jest planowane pobicie także drugiego rekordu świata.

- Ponieważ obecnie trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, postanowiliśmy nawiązać do tego uwielbianego przez wszystkich sportu. Z wysokości 38 metrów zostanie zrzucona piłka nożna, którą - zanim upadnie na ziemię - złapie nogami duński piłkarz i YouTuber Brian Mengel "Brizze". On z piłką wyczynia naprawdę szalone rzeczy, więc mamy nadzieję, że dostarczy naszym gościom wyjątkowych emocji - dodaje Pernille Steffensen.

LEGOLAND w Billund, pierwszy park rozrywki LEGOLAND na świecie, w tym roku obchodzi 50. urodziny. Z tej okazji cały obiekt przeszedł gruntowną przemianę. Najbardziej spektakularna jest rozbudowa ulubionej przez gości części - miasteczka LEGOREDO Town w stylu Dzikiego Zachodu. Wybudowano tam nową kolejkę górską dla najmłodszych, zwaną Den Flyvende Orn (Latający Orzeł). Roller coaster zabiera najodważniejszych na niesamowitą przejażdżkę - mknąc przez czarujący krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, wznosi się na wysokość 11 metrów ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd można podpatrzeć orlicę doglądającą piskląt w gnieździe. Następnie mknie w dół z prędkością 46 km/h, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków LEGO. Kolejną innowacją jest odrestaurowana wersja klasycznej kajakowej przejażdżki, LEGO Canoe. Teraz gwarantuje ona dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji podczas spływu prawdziwymi indiańskimi kanu.

Przebudowie poddano także główne wejście do parku i wiele fasad budynków, nadając resortowi jeszcze więcej intensywnych kolorów. Gości przy głównej bramie wita imponujący gigantyczny czerwony dinozaur, który od razu wciąga gości w niesamowity i kreatywny świat klocków LEGO.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Lego | Legoland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy