Reklama

Daniel potrzebuje naszego wsparcia

"Poród Daniela zamiast być piękną i niezapomnianą chwilą, możemy kojarzyć jedynie z ogromnym strachem o jego życie. Syn urodził się w bardzo ciężkim stanie, w zamartwicy, diagnoza lekarzy była druzgocąca, ponieważ wraz z mężem mieliśmy się przygotować na to, co najgorsze, na to, że Daniel nigdy nie będzie sprawnym dzieckiem" - piszą rodzice.

Jaki jest Daniel? Przede wszystkim pełen optymizmu i woli walki. Od urodzenia miał trudniej, niż jego rówieśnicy. Pracował naprawdę ciężko, bo tylko intensywna rehabilitacja mogła i może mu pomóc. Dzięki niej ma szansę na lepsze życie.

- Syn chodzi i może wykonywać wiele czynności, a przecież miał nigdy nie wstać z łóżka. Mimo że ma już 28 lat, nie możemy zaprzestać ćwiczeń, cały czas są one konieczne, ale ich koszt jest dla nas zbyt duży - mówią rodzice. 

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) jest zespołem drobnych uszkodzeń układu nerwowego. Powodują one zaburzenia czynności ruchowych, w bardzo różnym stopniu - od niewielkich dysfunkcji, do takich, które zupełnie ograniczają ruch. MPD wykrywa się aż u dwojga na tysiąc noworodków. 17 mln osób jest dotkniętych MPD, co sprawia, że jest to najczęściej występująca niepełnosprawność fizyczna wśród dzieci.

Reklama

Daniel ma najcięższą postać tej choroby quadriplegie (porażenie czterokończynowe). Quadriplegia obejmująca całe ciało, zarówno głowę, tułów jak i kończyny. Tylko intensywna rehabilitacja sprawia, że może się poruszać.

Mimo mózgowego porażenia dziecięcego czterokończynowego Daniel potrafi cieszyć się każdą chwilą swojego życia. Jak każdy z nas ma pasje i marzenia. Jednym z nich jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Dzięki ćwiczeniom nabiera sprawności, a codzienne czynności staja się łatwiejsze.

Rodzice wierzą, że dzięki ludziom dobrej woli, uda im się zebrać fundusze na wymarzony turnus. Sprawmy, by nie stracili nadziei.

Pomóż Danielowi wchodząc na stronę : https://www.siepomaga.pl/daniel-nobik

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy