Reklama

Domowe sposoby na zapalenie sutka

Zapalenie sutka to dotkliwa przypadłość, na którą z reguły zapadają młode mamy. Jak skutecznie i jednocześnie nieinwazyjnie wyeliminować objawy i skutki tej dolegliwości? Sięgnij po nasiona kozieradki, ocet jabłkowy, jeżówkę i liście kapusty. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki. Nasiona kozieradki Nasiona kozieradki stymulują pracę gruczołów wytwarzających mleko i równocześnie leczą infekcje piersi. Ponadto dzięki bogactwu flawonoidów pomagają zwalczyć stany zapalne. Jak je wykorzystać w celach leczniczych? Namocz cztery łyżki nasion kozieradki w wodzie. Następnego dnia zmiel nasiona. Powstałą pastę umieść w czystej ściereczce, lekko ogrzej i i użyj w formie ciepłego kompresu, nakładając go na zainfekowane miejsce. Zabieg powtarzaj dwa razy dziennie przez co najmniej siedem dni. Alternatywnie w celach leczniczych możesz pić dwa-trzy razie dziennie filiżankę herbaty z kozieradki - aż do momentu uzyskania pozytywnych rezultatów.

Masaż

Prawdopodobnie jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie jedną z najbardziej skutecznych metod niwelowania skutków zapalenia sutka są okłady z liści kapusty. Dzięki bogatej zawartości siarki pomagają zmniejszyć stan zapalny, zlikwidować obrzęki i poprawić matkom komfort karmienia.

Jak użyć liści kapusty?

Schłodź w lodówce kilka liści kapusty (Proces chłodzenia powinien trwać minimum 30 minut. Następnie nałóż liście na zainfekowaną pierś. Po kilku minutach zamień go na kolejny (najlepiej w momencie, gdy osiągnie temperaturę pokojową. Zabieg powtarzaj codziennie aż do momentu całkowitego pozbycia się infekcji.

Reklama

Czosnek

Innym skutecznym lekarstwem na zapalenie sutka jest czosnek, który ma naturalne właściwości antybiotyczne. Pomaga pozbyć się bakterii wywołujących zakażenie. Ponadto wzmacnia system immunologiczny i wspomaga szybki powrót do zdrowia.

Jak najlepiej go aplikować?

Zjedz na pusty żołądek dwa ząbki czosnku. Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem tego naturalnego antybiotyku, zmieszaj go z sosem pomarańczowym lub z czystą wodą. Kuracja powinna trwać co najmniej tydzień. Można również sięgnąć po suplementy czosnku, ale wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Echinacea

Ziele jeżówki wzmacnia układ odpornościowy, dzięki czemu jest on w stanie zwalczyć i pokonać wszelkie infekcje. Zawiera też flawonoidy, które oferują korzyści w postaci naturalnych antybiotyków przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Jak ją najlepiej wykorzystać? Zastosuj nalewkę z korzenia na zainfekowane miejsca. Stosuj co najmniej cztery-pięć raz dziennie.

Alternatywnie możesz dodać cztery lub pięć kropli nalewki do szklanki wody i pić trzy-cztery razy dziennie przez okres nie dłuższy niż tydzień.

Uwaga: Pamiętaj, aby unikać długotrwałego stosowania jeżówki.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny doskonały środek, który znajduje zastosowanie w leczeniu zapalenia sutka. Jego antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości pomogą zmniejszyć stan zapalny, zwalczyć infekcje i zapobiegnąć ich rozprzestrzenianiu się. Zapewnia też dodatkowy zastrzyk energii. Jak go zastosować? Przygotuj roztwór z jednej części octu jabłkowego i dwóch części ciepłej wody. Zastosuj na zainfekowane miejsce nakładając go wacikiem. Pozostaw okład na piętnaście minut i spłucz ciepłą wodą. Zabieg powtarzaj dwa-trzy razy dziennie aż do usunięcia infekcji. Alternatywnie możesz zmieszać łyżkę octu jabłkowego z odrobiną miodu w szklance wody. Pij trzy razy dziennie przez siedem do czternastu dni.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy