Reklama

Dziewięcioletnia projektantka LEGO

Bycie projektantem LEGO, to dla wielu osób praca marzeń. Sienna, zrealizowała je już w wieku dziewięciu lat. Stało się tak, dzięki uczestnictwu w konkursie LEGO Friends, gdzie model Sienny pokonał 28 tysięcy innych projektów. Wymyślony przez dziewczynkę zestaw został doceniony przez duńskiego producenta i został wydany, jako oficjalny produkt serii. Model składa się z 326 elementów. Co ciekawe, dziewczynka otrzyma niewielki procent zysków od sprzedaży zestawu. Udało się nam namówić zwyciężczynię na krótką rozmowę.

Adam Wieczorek, Interia: Jak się czujesz, jako zwyciężczyni konkursu LEGO na projekt zestawu LEGO Friends?

Sienna: To niesamowicie fajnie wygrać taki konkurs. Dla mnie to było spełnienie marzeń. Nie mogę jeszcze uwierzyć, że zostałam prawdziwą projektantką LEGO.

Dlaczego wybrałaś na temat swojego projektu plac zabaw?

- Wybrałam plac zabaw, bo pomyślałam, że to jest coś, czego brakuje w Heartlake City. Nigdy dotąd nie było takiego miejsca w LEGO Friends i pomyślałam, że każdy chciałby się nim bawić.

Reklama

Jak przebiegała twoja wizyta w kwaterze głównej LEGO?

- To było coś wspaniałego odwiedzić siedzibę LEGO i pracować z projektantami. Mnóstwo wspaniałej zabawy. Było niezwykle i uwielbiałam każdą spędzoną tam chwilę - od szlifowania mojego projektu, przez tworzenie naklejek, projektowanie pudełka i wybór mojej minilaleczki.

Podoba ci się gotowy projekt? Dodałabyś tam coś jeszcze?

- Bardzo podoba mi się gotowy zestaw. Gdybym mogła coś zmienić, to może powiększyłabym karuzelę, ale nie było tam dość miejsca. Większa karuzela to więcej zabawy!

Doczekałaś się własnej minilaleczki LEGO. Jak się sobie podobasz w tej wersji?

Bardzo lubię moją legową wersję i to, że jest częścią Heartlake City. Sama wybrałam jej ubiór i bardzo podoba mi się kolorystyka.

Planujesz pracować w przyszłości dla LEGO czy masz inną pracę marzeń?

Oczywiście moim marzeniem jest zostać w przyszłości projektantką LEGO. Chciałabym stworzyć więcej zestawów do Heartlake City.

Bawisz się też innymi seriami LEGO? Czy któraś jest twoją ulubioną?

Ulubioną jest zdecydowanie LEGO Friends. Ale lubię bawić się też LEGO Elves. Mój młodszy brat bawi się LEGO City i czasami pomagam mu w budowaniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy