Reklama

Reklama

Ferie zimowe 2019: sprawdź, ile będzie Cię kosztował wypoczynek dziecka?

Ferie zimowe to czas z utęsknieniem wyczekiwany zarówno przez dzieciaków, jak i dorosłych. Dla najmłodszych to idealna okazja na oderwanie się od szkolnej rutyny, dla ich rodziców zaś możliwość odpoczynku i zregenerowania sił. Jak ciekawie zorganizować dzieciom ferie zimowe oraz z jakimi kosztami należy się liczyć?

Obozy narciarskie - ferie dla aktywnych

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem odpoczynku jest aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli Twoje dziecko rozpiera energia i nie potrafi usiedzieć w miejscu - idealną formą ferii będzie dla niego obóz narciarski. Rozwiązanie to nie tylko pomoże Ci nakłonić pociechę do ruchu, którego często brakuje za szkolną ławką, ale i zahartuje jej organizm.

Twoje dziecko nie umie jeździć na nartach? Żaden problem. Odpowiednie kursy z instruktorem pomogą szybko opanować podstawowe zasady jazdy oraz nabyć nowe umiejętności. Pamiętaj jednak, aby wybór oferty obozu dostosować do poziomu umiejętności dziecka. Pozwoli to uniknąć stresowych sytuacji oraz zapewni mu maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Jakich kosztów możesz oczekiwać, wysyłając dziecko na obóz narciarski? Otóż ceny tej formy tygodniowego wypoczynku zaczynają się zwykle w granicach 1200 zł. Do podanej kwoty należy zwykle doliczyć dopłaty transportowe, skipassy uprawniające do korzystania z wyciągów czy bilety wstępu do atrakcji przewidzianych w programie.

Rozwijające obozy dla miłośników gier

Jeśli Twoje dziecko nie daje się namówić na aktywny wypoczynek bądź z różnych powodów nie może uprawiać sportów - alternatywą dla niego może być obóz gracza. Dzięki doborowi odpowiednich gier nie tylko nie będzie on stratą czasu Twojego dziecka, ale wręcz pomoże mu rozwinąć kreatywność i wykształcić nieszablonowe myślenie. Oprócz tradycyjnych gier karcianych czy na kultowych konsolach, w programie takich obozów przewidziane są często rozgrywki miejskie lub terenowe bądź zajęcia poprawiające sprawność ruchową. Odważniejsi mogą liczyć także na elementy survivalu. Kreatywna formuła oraz wiele atrakcji sprawi, że Twoje dziecko z pewnością nie będzie narzekało na nudę.

Koszty tego typu wyjazdów, podobnie jak w wyższym przypadku, uzależnione są od miejsca, w którym się odbywają. Zwykle jednak ich ceny zaczynają się od 1100 zł.

Ferie dla dzieci z pasją

Jeśli Twoje dziecko wykazuje szczególne zainteresowania bądź może pochwalić się talentem w konkretnej dziedzinie, najlepszym wyborem dla niego będą obozy tematyczne.  Miłośnicy śpiewu idealnie odnajdą się na obozach wokalnych, osoby z wyczuciem rytmu  spożytkują je na warsztatach tanecznych, pasjonaci zdjęć ucieszą się natomiast z zajęć fotograficznych. Możliwości jest wiele, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do osobowości swojego dziecka. Niewątpliwą zaletą tego typu ferii jest fakt, że zapewniając rozrywkę i dużo zabawy - pozwolą równocześnie Twojej pociesze rozwinąć umiejętności i nabrać pewności siebie.

Ceny obozów tematycznych bądź przygodowych oscylują w granicach podobnych kwot, jak powyższe przykłady i w zależności od formy - wynoszą minimalnie od 1200 - 1300 zł.

Środki na wypoczynek dla dziecka

Wysłanie dziecka na obóz wiąże się z niemałym nakładem finansowym. Nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić, szczególnie po obfitującym w wydatki okresie świątecznym. Co zrobić w takiej sytuacji?

- Odpowiedzią na potrzebę szybkiego i pewnego zastrzyku gotówki są pożyczki przez Internet. Dzięki ograniczeniu formalności do minimum zapewniają one środki finansowe bez konieczności wychodzenia z domu, przy czym są całkowicie bezpieczne dla klientów. Możemy dostosować wysokość raty do naszych możliwości w taki sposób, by była niemal nieodczuwalna dla miesięcznego budżetu. Ponieważ jednak oferty firm pożyczkowych są bardzo konkurencyjne, nie warto decydować się pochopnie. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa finansowego, najlepszą opcja jest porównanie różnych ofert pożyczkodawców w jednym miejscu. Umożliwiają to nowoczesne porównywarki internetowe - radzi Jerzy Małysz, ekspert portalu sowafinansowa.pl.

Jeśli więc chcesz zapewnić swojemu dziecku wymarzone ferie zimowe, ale obawiasz się o swój budżet - opcja ta pozwoli Ci rozwiązać problem i sfinansować wypoczynek Twojej pociechy.

Warto sprawdzić także oferty proponowane przez szkołę, do której uczęszcza dziecko. Wiele placówek organizuje tzw. "białe szkoły" lub półkolonie, których ceny są bardzo okazyjne w stosunku do popularnych zimowisk i wyjazdów do kurortów. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także zajęcia edukacyjne organizowane np. przez miejskie świetlice czy domy kultury - często za symboliczną opłatą lub całkowicie nieodpłatnie.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje