Reklama

Gramy w LEGO Ninjago Movie

​Na ekranach kin gości LEGO Ninjago Movie, a na konsolach i komputerach pojawiła się gra umożliwiająca przeżycie przygód słynnych bohaterów. Opracowany przez Travellers Tales tytuł nawiązuje mechaniką do poprzednich produkcji spod znaku LEGO. Dzięki firmie Cenega, gra dostępna jest w pełnej, polskiej wersji językowej.

Kilka nowych rozwiązań

Jeżeli kiedykolwiek graliście w tytuł LEGO, to bez problemu odnajdziecie się w świecie popularnych Ninja. Nie znaczy to jednak, że nie postarano się tutaj o nowe, ciekawe rozwiązania w zakresie mechaniki. Odnoszę wrażenie, że jest to pierwsza gra z tej serii, w której walka naszych postaci z plastikowymi przeciwnikami, to coś więcej niż krótki przerywnik między kolejnymi poziomami.

Po pierwsze nasi Ninja mogą stosować różne techniki walki, które uruchamia się przez kombinacje kilku klawiszy. Tym samym przybliża to mechanikę do bardziej złożonych gier walki i jednocześnie powoduje, że przestała się ona ograniczać do wciskania cały czas jednego guzika na padzie. Ciosy można łączyć w kombinacje, które często kończą się efektownymi seriami i pozwalają pokonać nawet najtwardszego przeciwnika.

Reklama

Drugim ciekawym wykorzystaniem mechaniki walki są specjalne areny, gdzie trzeba wykazać się nie tylko umiejętnością przetrwania kolejnych fal przeciwników, ale też próbować stworzyć jak największe kombinacje, aby uzyskać dodatkowe punkty. Areny odblokowują się po przejściu kolejnych etapów fabularnych. Opanowanie ich wszystkich może zająć naprawdę sporo czasu i dostarcza wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kolejną zmianą w mechanice jest odstąpienie od podziału na przechodzenie poziomów w trybie fabularnym i dowolnym. Ten pierwszy wygląda zasadniczo tak, jak dotychczas, natomiast zrezygnowano z trybu dowolnego zamkniętego w ograniczeniach fabuły. Postawiono na otwarcie całego poziomu do dowolnej eksploracji, co ma znacznie więcej sensu i nie powoduje "utykania" w niektórych miejscach.

Wszystkie wspomniane zmiany powodują, że ponownie czujemy chęć twórców do rozwoju serii. Najważniejsze pozostaje jednak niezmienne - gra dostarcza mnóstwa rozrywki małym i dużym. Poziomy są duże, oferują wiele ciekawych zagadek, a każdy z nich można przejść w kooperacji z siedzącą obok drugą osobą lub przez sieć.

Wspaniały świat Ninjago

Młodsi gracze z przyjemnością przeniosą się ponownie do kolorowego i zwariowanego świata Ninjago. Dzięki grze odkryją jego nowe zakamarki i poznają nowe wątki w historii z filmu. Podkreślmy, że mówimy tu właśnie o filmie, który odbiega trochę od serialu. Nie zmienia to faktu, że zabawa jest przednia. Walka sprawia satysfakcję, chętnie zbiera się różne znajdźki i zagląda w zakamarki poziomów. Słowem - zabawa na sto dwa.

Przejście całego trybu fabularnego gry LEGO Ninjago Movie zajmuje około 10 godzin. Jeśli chce się odblokować wszystkie dodatkowe postacie i znaleźć wszystkie skarby, ten czas ulega znacznemu wydłużeniu. Gra jest doskonałym sposobem na spędzenie wspólnego czasu z dzieckiem. Pokonywanie razem przeciwników i rozwiązywanie zagadek dostarczy radości wszystkim.

Dzięki pełnej polskiej wersji językowej, dzieci bez problemu zrozumieją opowieść. To już kolejny tytuł z serii LEGO, który został w całości spolszczony na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to może największa ze wszystkich gier LEGO, ale zapewnia rozrywkę na jesienne wieczory i pozwala poczuć się, jakby uczestniczyło się w wydarzeniach z filmu. A o to przecież chodzi, prawda? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama