Reklama

Jak prawidłowo podnieść i położyć dziecko?

Intuicja to za mało, by prawidłowo zajmować się niemowlakiem. Warto od czasu do czasu posłuchać, co na temat właściwego traktowania małego człowieczka mają do powiedzenia fizjoterapeuci!

Choć niektórym "instrukcja obsługi" dziecka wydaje się prosta, okazuje się, że w rzeczywistości wielu rodziców ma wątpliwości już na etapie noszenia malucha.

W jaki zatem sposób powinno się go podnosić i położyć? Na te pytania odpowiada nam fizjoterapeutka dziecięca - Rita Calderaro - Poczmańska.

- Powszechnie powtarzanym błędem jest chwytanie malucha jedną ręką pod pupę, drugą pod główkę i podnosimy. Ta pozycja nie daje bezpieczeństwa i stabilnego podparcia - zaznaczyła.

Jak więc robić to poprawnie? Zobacz film!

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

x-news/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy