Reklama

Jak zadbać o biust?

​Jeśli już teraz odpowiednio zatroszczysz się o wygląd swoich piersi, po porodzie nadal będą jędrne i gładkie.

Czy wiesz, że podczas ciąży piersi mogą się powiększyć nawet o 2-3 rozmiary? Wiąże się to z dużym wysiłkiem dla skóry, która musi się rozciągnąć i dostosować do nowych wymiarów biustu przyszłej mamy. Szybkie tempo powiększania się piersi może sprawić, że na skórze pojawią się rozstępy.

- To nieregularne pręgi, które powstają na skórze z powodu jej nadmiernego rozciągania i pękania włókien kolagenowych. le rozstępy to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że wskutek nagłego wzrostu objętości piersi mogą zacząć opadać, bo skóra nie będzie w stanie ich utrzymać - wyjaśnia Agnieszka Mienik, kosmetolog.

Reklama

Aby zapobiec niekorzystnym zmianom w wyglądzie biustu, warto codziennie poświęcić chwilę na jego pielęgnację i kupić odpowiednią bieliznę. To naprawdę zaprocentuje! Nasz ekspert podpowiada, co należy robić, by zarówno w ciąży, jak i po porodzie twój biust świetnie się prezentował.

Sposoby na piękny biust

Codziennie smaruj piersi kremem nawilżającym

Najlepiej wybierz ten, który jest przeznaczony specjalnie dla kobiet w ciąży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zawiera bezpieczne dla ciebie składniki, które nawilżą i natłuszczą skórę, chroniąc ją tym samym przed powstawaniem rozstępów. Krem wsmarowywuj delikatnie, kolistymi ruchami. Zacznij np. od dołu prawej piersi (od strony mostka) i kieruj się do góry, w stronę ramion, następnie zejdź znów do dołu, do mostka. To samo powtórz z lewą piersią.

Stosuj naprzemiennie prysznice

Polewanie biustu raz ciepłą, a raz letnią wodą uelastycznia skórę. Możesz zataczać kółka prysznicem wokół piersi, co pół minuty zmieniając temperaturę wody. Uwaga: nie stosuj takich kąpieli w trzecim trymestrze ciąży, ponieważ w ten sposób możesz podrażnić piersi i spowodować wyciek pokarmu lub nawet przyczynić się do wywołania wcześniejszego porodu.

Idealny stanik dla ciebie

Powinien:

● Być wykonany z miękkiego, elastycznego materiału (np. bawełny), aby nie drażnił wrażliwych brodawek.

● Posiadać szerokie ramiączka, które dobrze podtrzymają biust. Miseczki stanika muszą być dobrze wyprofilowane i głębokie, aby w całości "zamknęły" piersi. Dzięki temu będą je chronić przed odkształceniami.

● Mieć stabilną konstrukcję, aby zabezpieczyć biust przed nadmiernym kołysaniem. Zamiast fiszbin lepszy jest szeroki pas pod biustem, który nie uciska piersi.

Konsultacja: Agnieszka Mienik, kosmetolog z gabinetu kosmetyki pielęgnacyjnej i leczniczej "Estetyka" (www.bezpiecznakosmetyka.pl). Tekst: Blanka Wolniewicz

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: biust | pielęgnacja | pielęgnacja biustu | ekspert | rozmiar | rozmiar piersi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy