Reklama

Letnia Akademia Montessori: Pedagogika szacunku.

Jeśli wierzysz w to, że edukacja może być pasją? Zastanawiasz się, jak rozwijać samodzielność dziecka? Myślisz o jego indywidualnych potrzebach?

Uważasz, że wychowanie powinno opierać się na szacunku do dziecka i jego potrzeb oraz uczyć go jednocześnie reguł społecznych i dyscypliny? Jeśli jesteś nauczycielem, rodzicem lub studentem, dołącz do Akademii Montessori!

3-5 lipca 2014: Letnia Akademia

Dzięki bogatej ofercie warsztatów i wykładów poznasz lub pogłębisz znajomość metod, technik oraz wyników najnowszych badań, które pomogą Ci w pracy dziecka.

Jeszcze do 2 lipca dostępne pojedyncze warsztaty! Więcej informacji i zapisy: 513 273 539, lam.konferencja@gmail.com prowadzący: Fundacja Wspierania Idei Marii Montessori "Ziarnko Maku" we współpracy z Integracyjnymi Szkołami Montessori w Erfurcie Stowarzyszenia Aktion Sonnenschein Thüringen e.V.

Reklama

Miejsce: Katolickie Szkoły Montessori, ul. Pawlickiego 1, Kraków

Wolność dziecka - wspólne dobro

Organizatorem konferencji "Letnia Akademia Montessori" jest Fundacja Wspierania Idei Marii Montessori "Ziarnko Maku", która kilka lat temu stworzyła i prowadzi pierwszą w Krakowie szkołę podstawową i gimnazjum Montessori w Krakowie.

W oddziałach integracyjnych szkoły uczą się dzieci niepełnosprawne, które chcemy jak najpełniej włączyć w życie społeczne. Założycielkami fundacji są Agnieszka Górecka i Agnieszka Guzik.

- Granicą dla wolności dziecka musi być dobro wspólne, jako forma tego co określamy dobrym wychowaniem z dobrymi manierami i postępowaniem. Musimy zabronić dziecku tego wszystkiego co innym przeszkadza lub mogłoby przeszkadzać lub tego co uchodzi za niezręczne i nieprzyjazne dla innych. Wszystkie pozostałe zachowania - każde działanie, które jest dla niego korzystne, wszystko jedno w jakiej formie i w jaki sposób - powinno być nie tylko dopuszczone, lecz także obserwowane przez nauczyciela(...) - M. Montessori.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy