Reklama

Reklama

Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus

Nic tak nie podkreśla i nie uwypukla różnic między partnerami, jak pojawienie się na świecie ich dziecka. Faceci traktują to bardziej na luzie. Czy wiesz, dlaczego?

Odkąd zostałaś mamą, martwisz się przede wszystkim o swoje maleństwo. Czy nie za mało śpi, dlaczego dziś mniej zjadło niż wczoraj, czy prawidłowo się rozwija... Sprawy dotyczące twojej osoby czy ogólnie - życia poza dzieckiem - schodzą na nieco dalszy plan. Tymczasem twój partner wydaje się zupełnie nie rozumieć wszechogarniającej cię troski o maluszka. Masz wrażenie, że wszystko traktuje zbyt lekko... Ból brzuszka? Na pewno zaraz przejdzie. Podrzucanki pod sam sufit 3-miesięcznego niemowlaka? Po co panikować, to czysta radość dla dzieciaka! No tak, faceci chyba naprawdę są z innej planety... życie w odległych Światach Swego czasu furorę zrobiła książka Johna Gray'a pt: "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus". Autor dowodzi w niej, że mężczyźni nie lubią okazywać emocji, chcą sobie radzić z wszelkimi kłopotami sami, nie znoszą długich rozmów czy roztkliwiania się na sobą. Kobiety natomiast lubią roztrząsać problemy, mówić o nich, w potrzebie szukać wsparcia u bliskich. Nie dziwne więc, że te same sprawy, także dotyczące dziecka, mamy i ojcowie widzą zupełnie inaczej. I zupełnie inaczej je traktują. Sztuką jest, by z góry nie potępiać postawy partnera, tylko dostrzec w niej miłość i troskę o wspólnego malucha... nowa Szansa na zbliżenie Jak Gray opisał typowe zachowania obu płci, by czytelnik zrozumiał, co czuje inna osoba i dowiedział się, jak nie zaostrzać konfliktów, tak my prezentujemy wam kilka rodzinnych sytuacji i dwa podejścia do nich - "marsjańskie" i "wenusjańskie". Czas zbliżyć te dwa światy!

Reklama

Kryzys z malcem w roli głównej

O poranku

Tak działa mama:Twój malec otwiera rankiem jedno oko i zerka niepewnie wokół. Słysząc jakimś cudem ruch jego powieki, już sekundę później jesteś na nogach, pytając słodko, co zje na śniadanko...

Tak działa tata:Kochany urwis budził się dziś w nocy 13 razy. Czujesz się tak, jakby po twojej

głowie przejechał walec. Skoro malec wciąż leży, ty również dochodzisz do siebie, słuchając porannych wiadomości.

Maluszek płacze!

Tak działa mama: Maluszek płacze!!! Co mu może być?! Jest głodny? Zimno mu? Ma mokro? Gorączkuje? Nie martw się, maleństwo, mamusia metodycznie, punkt po punkcie, przejrzy

poradnik i znajdzie przyczynę rozpaczy...

Tak działa tata:Maluszek płacze! To chyba normalne u dzieci, prawda? Pobujam go, jak tylko wyłączę kompa... Nie bój nic, maleńki, tatuś raz dwa rozprawi się z tymi wszystkimi złymi ludźmi na ekranie!

Kochane maleństwo

Tak działa mama: Spójrz tylko na tego skarbka w moich ramionach... Mogłabym głaskać tą buzię cały dzień. Taka delikatna, mięciutka... Już samo patrzenie na te rumiane policzki to najlepsze SPA na świecie!

Tak działa tata:Popatrz na tego chłopaczka... Nawet się nie domyśla, że jego tata, Rekin Ostry Ząbek, zaraz chapsnie go w ten maluśki nosek i... wycałuje jak nikt nigdy dotąd! Wrrraaaaaa!

Spacer z maleństwem

Tak działa mama:Uwielbiam spacerki z moim słodkim maleństwem w nosidełku. A niech

wszyscy wokół widzą, że lubię być z nim blisko i że jest taki niesamowity! Jest między nami szczególna więź...

Tak działa tata: Uwielbiam, jak inne mamy maluchów patrzą na mnie, gdy spaceruję z naszym brzdącem. Niech widzą, że jestem naprawdę niesamowitym ojcem! Tak jest, uwaga, wchodzimy!

Dowiedz się więcej na temat: Wenus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje