Reklama

Mroczne baśnie - nowa odsłona klasycznych opowieści

A jeśli Śpiąca Królewna nigdy się nie obudzi? A co gdyby to Urszula pokonała Ariel? Gdyby Aladyn nie znalazł lampy? 13 lutego br. zadebiutuje nowy cykl wydawniczy Egmontu – Mroczna baśń. To seria klasycznych opowieści w nowej odsłonie. Odarte ze słodyczy, tajemnicze, prawdziwe baśnie, do złudzenia przypominające nasz współczesny świat, odsłaniają mrok, wstyd, brzydotę i pomieszanie zmysłów, czyli wszystko to, co ukrywały dotąd malownicze historie niczym z pięknego snu. W kolekcji ukażą się opowiedziane na nowo przygody m.in.: Aurory, Ariel, Belli czy Jasminy.

Wszyscy znamy te baśniowe opowieści. Księżniczka spotyka księcia i żyją długo... Jednak gdzieś pod spodem, w innym wymiarze, rozgrywają się alternatywne wersje historii. Mroczniejsze, niejednoznaczne... Cykl książek Mroczna baśń to seria wciągających, mądrych i zaskakujących powieści przeznaczonych dla nastolatek i wszystkich tych, którzy lubią czytać dobre, intrygujące historie.  Wśród premierowych tytułów znalazły się: "Dawno, dawno temu... we śnie" i "Świat obok świata".

Alternatywne dzieje

 

Pierwsza opowieść to historia Śpiącej królewny, która w niczym nie przypomina słodkiego snu. To istny koszmar, który zaczyna się tam, gdzie - wydawałoby się - wszystko się zakończyło. Książę pokonał smoka. By odczynić klątwę, musi tylko pocałować Aurorę. Gdy jednak jego wargi dotykają jej ust... książę zasypia. Teraz Aurora musi sama wydostać się z niebezpiecznej krainy utkanej z jej snów. Nie jest to proste, bo umysł księżniczki kontroluje potężna Diabolina. W tym dziwnym świecie Aurorze towarzyszą książę i starzy przyjaciele. Czy jednak aby na pewno stoją po jej stronie? Czy pomagają jej naprawdę? Czy Aurora ma szansę się obudzić? Czas ucieka. A klątwa nadal nie została zdjęta. Jedno jest pewne. Ta bajka jeszcze się nie skończyła. 

Reklama

Druga baśń to historia Ariel o władzy, miłości i syrenie, która pragnie odzyskać swój własny głos. Od dnia, w którym złowroga wiedźma morska pokonała małą syrenkę i zabiła króla Trytona, minęło już pięć lat. Ariel zasiada na tronie Atlantyki jako jej niema królowa, a Urszula włada królestwem księcia Eryka. Pewnego dnia Ariel dowiaduje się, że być może jej ojciec wciąż jeszcze żyje. Powraca więc do świata - i do księcia - którego miała już nigdy nie zobaczyć. Czy Ariel będzie w stanie pokonać czarownicę i powstrzymać ją przed zniszczeniem obu królestw - na lądzie i pod wodą? 

Powieści z serii Mroczna baśń zapraszają do świata na opak. Wciągają i gwarantują dreszcz emocji. Wkrótce kolejne tytuły w sprzedaży: wiosną "Potęga władzy", baśń o Alladynie i Jasminie oraz jesienią mroczna wersja Belli. 

O autorce

Liz Braswell - amerykańska pisarka, absolwentka egiptologii, przez dziesięć lat zajmowała się produkcją gier komputerowych. Pierwsze powieści opublikowała pod pseudonimem. Autorka fantastyki, specjalizuje się w tworzeniu nowych wersji klasycznych opowieści. Tak właśnie powstała seria Mroczna baśń - w Stanach Zjednoczonych jako pierwsza ukazała się nowa wersja Aladyna.

Mieszka na nowojorskim Brooklynie z mężem, dwójką dzieci, stadem zwierząt i toną kawy.

Dawno, dawno temu... we śnie

Autor: Liz Braswell

Przekład: Dorota Radzimińska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 392

A jeśli Śpiąca Królewna nigdy się nie obudzi? Książę jest w zamku - gotowy obudzić królewnę pocałunkiem. Jednak gdy jego usta dotykają warg dziewczyny, książę zasypia. Ma jeszcze szansę uratować królewnę i jej poddanych... we śnie.

Świat obok świata

Autor: Liz Braswell

Przekład: Małgorzata Fabianowska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 416

Urszula pokonała Ariel i zasiada na tronie u boku księcia Eryka. Ariel objęła tron Atlantyki po swoim ojcu, który poległ w bitwie z wiedźmą morską. Po wielu latach dowiaduje się jednak, że jej ojciec przeżył. Czy uda jej się odwrócić zły los? Powieści z serii Mroczna baśń zapraszają do świata na opak.


INTERIA.PL/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy