Reklama

Reklama

Nagroda główna w konkursie "Filmowo na Bank" wręczona

Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni odbywa się wiele akcji towarzyszących. W tym roku jednym z takich wydarzeń był finał konkursu „Filmowo na Bank” dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych zorganizowany przez PKO Bank Polski.

Finał konkursu odbył się w Muzeum Miasta Gdyni. Ania Grubba, zwyciężczyni w konkursie, przyjechała na uroczystość razem z opiekunami, koleżankami i kolegami z Domu Dziecka na Wzgórzu w Gdańsku.

Reklama

Zadaniem młodych uczestników konkursu "Filmowo na Bank” było przygotowanie plakatu inspirowanego hasłem całej akcji - "Filmowo na bank". Sześć zwycięskich prac stało się inspiracją dla grafika, Andrzeja Pągowskiego, który na ich podstawie stworzył autorską wersję plakatu. Następnie prace – młodego artysty i Andrzeja Pągowskiego – zostały umieszczone na leżakach i w takiej właśnie formie są eksponowane podczas Festiwalu. Leżaki z autografami gwiazd festiwalu Bank planuje przekazać później na aukcję charytatywną.

- Bardzo prosto i plakatowo Ania ujęła bank, który dużo serca wkłada po to, żeby pomóc filmowi - mówi o laureatce Andrzej Pągowski, który w swoim portfolio ma przeszło tysiąc plakatów filmowych czy teatralnych.

Co było inspiracją do przygotowania takiej pracy? Ania odpowiedziała, że podczas wizyty w banku zobaczyła plakat promujący akcję PKO Bank Polski Biegajmy Razem, który bardzo jej się spodobał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje