Reklama

Niezwykłe włosy dwulatki. To naprawdę rzadki widok

Jej zdjęcia trafiły do sieci chwilę po narodzinach. Od tego czasu robi furorę w internecie, a fanów jej nietypowej urody jest coraz więcej. Piebaldyzm, z którym przyszła na świat, nie zdarza się zbyt często. A czym się objawia?

Dziecięcy influencerzy chyba nikogo już nie dziwią. Coraz więcej rodziców decyduje się pokazywać swoje pociechy w internecie. Niektóre maluchy występują w mediach społecznościowych praktycznie od urodzenia, a obserwatorzy mogą śledzić ich każdy krok. W większości przypadków trudno powiedzieć, czemu ma to służyć, ale Mayah ma misję do wypełnienia.

Dwulatka z Brazylii może się pochwalić niemal 25 tys. wiernych fanów, którzy nie mogą się na nią napatrzeć. Znakiem rozpoznawczym dziewczynki jest towarzyszące jej od urodzenia spore pasmo siwych włosów. Skąd dwukolorowa fryzura w tak młodym wieku? Przyczyną jest pewna bardzo rzadka zmiana rozwojowa.

Reklama

Czegoś takiego nie widzi się na co dzień.

Mayah przyszła na świat z piebaldyzmem, który według medycznej terminologii jest zaburzeniem rozwojowym związanym z dysfunkcją melanocytów. Charakterystyczny objaw to właśnie siwy kosmyk włosów tuż nad czołem, a często także przebarwienia na skórze.

To cecha genetyczna, na co najlepszym dowodem jest fakt, że podobnie wygląda mama dziewczynki – Talyta. W rodzinie takich osób jest więcej: dziadek, ciocia, dwie kuzynki oraz matka kobiety, czyli babcia dziewczynki.

Obecność dziecka w mediach społecznościowych to próba zwrócenia uwagi na prosty fakt – nie wszyscy wyglądamy tak samo, ale każdemu należy się szacunek. Inicjatywie trudno odmówić sukcesu, bo Mayah wywołuje same pozytywne emocje.

Choć jest gwiazdą Instagrama, mała Brazylijka wcale tak się nie czuje. Na co dzień bawi się lalkami, tańczy, chodzi z mamą na plażę i wiedzie beztroskie życie małego dziecka. I tak to chyba powinno wyglądać.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

***

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy | siwizna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama