Reklama

Nowa Honda CR-V. Doskonałe auto rodzinne

​Honda CR-V to SUV, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom przestronnych, wygodnych i niezawodnych samochodów rodzinnych. Najnowsza generacja, która właśnie zagościła w polskich salonach marki to doskonały przykład na dobrze przeprowadzoną ewolucję i dowód, że bardzo dobre, może być jeszcze lepsze.

Podczas testów, mieliśmy okazję przetestować nową Hondę CR-V pod kątem m.in. zastosowań rodzinnych. Najważniejsza informacja, która ucieszy posiadaczy licznego potomstwa, jest taka, że wychodząc naprzeciw ich potrzebom, istnieje możliwość dodania dodatkowego rzędu foteli. Dzięki temu możliwe jest wygodne podróżowanie nawet w siedem osób.

Nowa wersja klasycznego SUV od Hondy zyskała także przestronniejsze wnętrze. Było to możliwe, dzięki zwiększeniu rozstawu osi i nieznacznemu wydłużeniu pojazdu. Efekt jest naprawdę imponujący, bo nawet wysoka osoba, siedząc na tylnym siedzeniu ma sporo miejsca na nogi i nie odczuwa nawet długotrwałych podróży.

Reklama

Z kolei kierowca od pierwszej chwili czuje się panem sytuacji. Czytelne zegary, wygodne rozmieszczenie przycisków sterujących i możliwość regulacji fotela w wielu płaszczyznach powodują, że jazda jest bardzo komfortowa. Na uwagę zasługuje też HUD, czyli konfigurowalny wyświetlacz, znajdujący się na wysokości oczu kierowcy. Z niego odczytuje się podstawowe informacje dotyczące prędkości, ograniczeń prędkości czy wskazówki nawigacji samochodowej. Znacząco poprawia to bezpieczeństwo jazdy, bo kierowca nie odrywa wzroku od sytuacji na drodze. Oczywiście element ten można wyłączyć, ale trudno go nie doceniać.

Wielką zaletą, którą docenią wszyscy rodzice, jest wyciszenie pojazdu. Przy zamkniętych oknach we wnętrzu jest naprawdę cicho i to nawet przy większych prędkościach. To także dobra wiadomość dla osób słuchających muzyki w samochodzie, bo nie jest ona zagłuszana przez dźwięki z zewnątrz. Sam system audio stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, choć niektórzy koledzy twierdzą, że niskie tony są odrobinę zbyt płaskie. Podczas naszych testów tego nie dostrzegliśmy, zresztą w przypadku podróży z rodziną raczej nie słuchamy głośnej muzyki - stanowi ona tylko tło.

Jednak największą przyjemność z jazdy daje bezstopniowa skrzynia biegów (CVT). Jest niewiarygodnie wręcz wygodna, doskonale dostosowując obroty silnika do potrzeb. W połączeniu z automatycznym przełożeniem napędu na cztery koła powoduje, że żadna droga nie będzie nam straszna. Mimo sporych gabarytów auto doskonale trzyma się drogi, a testowaliśmy je na wyjątkowo krętych trasach w austriackim Tyrolu. Skrzynia CVT jest też niezastąpiona w ulicznych korkach. Tym autem podróżuje się przyjemnie w każdych warunkach. 

Nowa Honda CR-V wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Wydaje się, że to niewiele, ale w zupełności wystarcza, aby komfortowo podróżować z rodziną nawet na dalekich dystansach. Oczywiście przy pełnej obsadzie, bagażami i bagażnikiem na dachu auto nie będzie startować w wyścigach, ale też nie takie jest jego przeznaczenie. Dzięki skrzyni CV-T nie zabraknie mocy podczas jazdy, podjazdów czy rozsądnego wyprzedzania.

Ciekawostką jest rezygnacja Hondy z silników diesla. Inżynierowie postawili sprawę jasno - przy tej masie pojazdu nie jest możliwe stworzenie odpowiednio wydajnego silnika diesla spełniającego najbardziej surowe normy ekologiczne. Świadczy to o poważnym podejściu producenta do klientów i wysokiej odpowiedzialności.

Nowa Honda CR-V prezentuje się też fantastycznie wizualnie. Choć na pierwszy rzut oka zmiany wydają się kosmetyczne, to jednak dzięki nim auto zyskało bardziej drapieżną sylwetkę, dzięki której wyróżnia się na ulicach.

Honda CR-V to duży, przestronny, wygodny i bezpieczny samochód rodzinny, który świetnie sprawdzi się nie tylko w długiej podróży, ale i podczas jazdy po mieście. Producent wprost mówi, że nie planował rewolucji, tylko ewolucję. Zadanie wypełnił na medal.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy