Reklama

Nowe atrakcje w LEGOLAND Billund

​1 kwietnia rozpocznie się nowy sezon turystyczny w LEGOLAND Billund, najczęściej odwiedzanym parku rozrywki w Europie, położonym zaledwie 650 kilometrów od polskiej granicy. Jak co roku na fanów kultowych klocków czekać będą dodatkowe atrakcje, m.in. niesamowita wystawa najwyższych budowli świata odzwierciedlonych w skali 1:150 "World’s Tallest", nowe miejsca noclegowe zaaranżowane w klimacie LEGO NINJAGO, a także spotkanie ze starym znajomym z odległej galaktyki.

Rok 2016 był rekordowy pod względem liczby gości, których przyciągnęła głównie nowa strefa NINJAGO World, a w niej najbardziej niesamowita atrakcja - interaktywna kolejka NINJAGO The Ride przenosząca dzieci do świata ninja w 4D! W nowym sezonie nie zabraknie równie ciekawych atrakcji.

Wieżowce w Minilandzie

W tym roku w strefie Mililand zostaną zbudowane z 800 000 klocków LEGO miniatury najwyższych budynków świata w skali 1:150. Na wystawie pt. "World's Tallest" będzie można obejrzeć wysoki na 5,5 metra model Burj Khalifa, wieżę Eiffela, Taipei 101, OneWorld Trade Center, Makkah Royal Clock Tower Hotel, Shanghai Tower i wieżę widokową LEGO Top.

Reklama

- Miniland jest sercem LEGOLANDU i jesteśmy dumni, że w tym roku pokażemy naszym gościom nie tylko kompletnie nową wystawę "World's Tallest", ale i odnowione, istniejące już obiekty - mówi Christian Woller, Dyrektor Zarządzający w LEGOLAND Billund.

Noce tematyczne

W 2017 roku LEGOLAND Holiday Village zostanie powiększone o 50 nowych tematycznych chatek NINJAGO, w których będą mogły przenocować całe rodziny, od 4 do 8 osób, oraz 30 nowych gajówek NINJAGO w kształcie beczek. To wygodna i zabawna alternatywa dla namiotu lub przyczepy kempingowej. Dodatkowo, w czterogwiazdkowym hotelu LEGOLAND położonym na terenie parku rozrywki, do dyspozycji gości zostaną oddane pokoje w klimacie LEGO NINJAGO.

- W ostatnich latach zanotowaliśmy duży wzrost liczby gości nocujących w regionie południowej Danii. Jest to między innymi zasługa niesamowitych atrakcji w samym LEGOLANDZIE, jaki i rozrywek w innych gminach w LEGOLAND Billund Resort. Dla nas to oznacza, że musimy sprostać potrzebom turystów, którzy uwielbiają nocować w tematycznych pokojach nawiązujących do różnych serii LEGO - komentuje Christian Woller.


X-Wing wraca do domu

W 2017 roku, po dwóch latach nieobecności, do LEGOLANDU powraca największy model świata zbudowany klocków LEGO - popularny X-Wing Starfighter, znany szerszej publiczności z filmowej sagi "Gwiezdne wojny". Oglądanie kultowego pojazdu, zbudowanego z ponad 5 milionów elementów LEGO, o łącznej wadze 20 ton, jest fascynującym doświadczeniem dla wszystkich fanów gwiezdnej serii, i dzieci, i dorosłych.

Najpopularniejsza atrakcja 2016

Dzieci odwiedzające w 2017 roku duński LEGOLAND z radością odwiedzą także powstała w 2016 roku unikalną strefę NINJAGO World. To największa inwestycja w historii parku rozrywki - kosztowała 85 milionów DKK. Na powierzchni 5 100 m2, z 727 000 klocków LEGO (1,5 tony!) zbudowano świat nawiązujący do jednej z najpopularniejszych klockowych serii, m.in. wszystkie słynne postaci z krainy NINJAGO wysokie na 100 cm. Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D! Przejechanie 122-metrową kolejką trwa 3,5 minuty i jest to wyjątkowo emocjonująca jazda. Każdy musi nauczyć się władać 4 żywiołami: ogniem, ziemią, lodem i piorunem, by pokonać Pożeracza Światów i złe charaktery ze świata LEGO NINJAGO. 

Nowa technologia rozpoznawania gestów powoduje, że ruchy rąk są zamieniane w moce ninja i pokazywane na wielkich ekranach 3D, z czego największy ma 1000 cali i mierzy 4 x 13 metrów! Z przeciwnikami walczą wszyscy, gdyż jak mówi Master Wu: "Razem jesteśmy silniejsi". NINJGO The Ride działa również na zmysły i podczas jazdy czuć gorąco, zimno, wiatr i wodę. W strefie NINJAGO World mali goście mają także okazję wzmacniać swoje umiejętności ninja, bawiąc się razem z głównymi bohaterami ze świata LEGO NINJAGO. Podczas treningu szybkiego reagowania Jaya można ćwiczyć refleks i szybkość wojownika ninja, a na 12-metrowych ścianach do wspinaczki Claya doskonalić swoje zdolności alpinistyczne i nabywać siły. Z kolei w laserowym labiryncie Lloyda dzieci muszą przejść na czas przez ciemny tunel bez dotknięcia żadnej z 30 wiązek laserowych.

LEGOLAND Billund to idealne miejsce na wymarzone rodzinne wakacje lub kreatywny weekend z dziećmi. W tym niesamowitym świecie, zbudowanym z ponad 58 milionów klocków LEGO, na gości czekają atrakcje w 10 strefach tematycznych:

NINJAGO World - pełen przygód świat z klocków LEGO dla małych wojowników ninja inspirowany popularną serią LEGO NINJAGO. Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D!

Miniland, zwany sercem LEGOLANDU. To miniaturowa kraina pełna najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków świata, stolic, małych miasteczek, nabrzeży i niesamowitych budowli, zbudowana z ponad 20 milionów klocków LEGO. Są tam także karuzele, mini łódki LEGO, pociągi, 36-metrowa wieża widokowa LEGO Top®, z której można podziwiać widok na cały LEGOLAND.

Imagination Zone - podwodny świat z rekinami, gigantycznymi krabami i egzotycznymi rybami, muzyczna fontanna wodna oraz LEGO® Studios - największe w Skandynawii kino 4D, które pobudza wszystkie zmysły to największe atrakcje tej strefy.

Polar Land - strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów, największą i najszybszą w LEGOLANDZIE kolejką górską Polar X-plorer, która pędzi 65 km/h oraz Ice Polar School, czyli karuzelą podobną do symulatora lotów.

Pirate Land - raj dla małych piratów i miłośników wodnych atrakcji. Można tam m.in. wsiąść na rozbujaną jak podczas sztormu piracką łódź, kąpać się w mini-wodospadach lub szaleć w pirackich wodospadach - wielkim placu zabaw ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi źródełkami.

KNIGHT’S KINGDOM - świat dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i legendarnych wikingów. Można w nim m.in. zwiedzić królewski zamek, wybrać się na emocjonującą przejażdżkę kolejką górską, podczas której wydaje się, jakby leciało się na grzbiecie smoka lub popłynąć łodziami na ekstremalną wyprawę w dół rzeki, która kończy się wodospadem.

Miasteczko LEGOREDO TOWN wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu.

Adventure Land - kraina pełna dzikich bestii i żywych mumii, która gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Najodważniejsi mogą wybrać się na ekstremalną przejażdżkę po świątyni i szukać skarbu w totalnych ciemnościach lub wsiąść na kolejkę górską X-treme Racers, której szybkość przyprawia o zawrót głowy. Dla miłośników sportu przygotowano skutery wodne i małpi gaj przypominający dżunglę;

DUPLO LAND - najlepszy plac zabaw dla najmłodszych od 1,5 roku życia, na którym są zjeżdżalnie, koniki bujane i kolorowe domki, w których dzieci mogą się bawić w strażaków, policjantów, farmerów czy sprzedawców. Można także przelecieć się samolotem DUPLO lub przejechać kolejką elektryczną DUPLO.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Legoland
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy