Reklama

Położna Claire Ryan odpowiada na pięć częstych pytań rodziców na temat pierwszej kupki dziecka

Wielu świeżo upieczonych rodziców potrzebuje porady na temat tego, kiedy zmienić dziecku pieluszkę lub tego, jak wygląda normalna kupka u niemowlęcia. Claire Ryan, położna WaterWipes™, odpowiada na często zadawane przez rodziców pytania związane z tym tematem.

Pytanie 1: Czego potrzebuję, żeby zmienić pieluszkę?

Zanim zmienisz dziecku pieluszkę, upewnij się, że masz pod ręką rzeczy z poniższej listy. Najlepiej, kiedy wszystkie potrzebne rzeczy będziesz trzymać w jednym miejscu, dzięki czemu z łatwością zmienisz pieluszkę w domu i poza nim.

  • Przewijak lub ręcznik
  • Bezzapachowe i bezalkoholowe chusteczki dla niemowląt lub wacik i ciepłą wodę
  • Plastikową torbę na zużytą pieluszkę, chusteczki lub wacik/ręczniczek
  • Krem chroniący skórę i zapobiegający jej wysuszeniu
  • Świeżą pieluszkę
  • Czyste ubranko

Pytanie 2: Gdzie najlepiej zmieniać pieluszki?

Najlepsze miejsce do zmiany pieluszek to czysty przewijak lub ręcznik rozłożony na podłodze, co zmniejsza ryzyko upadku. Jeśli korzystasz ze stołu do przewijania, cały czas miej dziecko na oku.

Reklama

Pytanie 3: Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko dostało pieluszkowego zapalenia skóry?

Pieluszkowe zapalenie skóry to często spotykane u niemowląt schorzenie, które objawia się powstawaniem zaczerwienionych, zapalnych zmian skóry na pupie, udach i narządach płciowych dziecka. W takich miejscach skóra może wyglądać na wrażliwą, być gorąca w dotyku i w niektórych wypadkach mogą się na niej pojawić ranki. Pieluszkowego zapalenia skóry można zwykle pozbyć się, stosując proste domowe sposoby, ale jeśli stan skóry dziecka nie poprawi się w ciągu kilku dni, należy skontaktować się z lekarzem.

Pytanie 4: Czy kupka mojego dziecka będzie wyglądać inaczej, jeśli przejdę z karmienia piersią na mleko modyfikowane?

Kiedy przejdziesz z karmienia piersią na mleko modyfikowane, wygląd kupki twojego dziecka najprawdopodobniej zmieni się. Kupka u niemowląt karmionych piersią jest zwykle rzadsza i pozbawiona zapachu, natomiast u dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym jest ciemniejsza, twardsza i ma mocniejszy zapach. Jeśli przejdziesz z karmienia piersią na mleko modyfikowane, kupka twojego dziecka może stać się ciemniejsza, bardziej zwarta i mieć konsystencję pasty.

Pytanie 5: Jak często dziecko powinno robić kupę?

Nie ma ustalonej częstotliwości, w jakiej dziecko powinno robić kupę każdego dnia, ale noworodki w pierwszym tygodniu życia wypróżniają się średnio cztery razy dziennie. Noworodki karmione mlekiem modyfikowanym mogą robić kupę nawet pięć razy dziennie, a kilkumiesięczne niemowlęta - raz dziennie. Dzieci karmione piersią mogą robić kupę po każdym karmieniu, a po paru tygodniach - nawet po kilku dniach. 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: położna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy