Reklama

Urządzenie pokoju dziecięcego zgodnie z zasadą color blocking. Jak się do tego zabrać?

Pokój dziecięcy powinien sprzyjać wypoczynkowi, a jednocześnie dostarczać niezbędnych bodźców, zachęcać do nauki i zabawy. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego kompromisu jest urządzenie pokoju młodzieżowego w myśl zasad color blockingu – nowego trendu wnętrzarskiego. Na czym to polega i jak wprowadzić kolory do pokoju dziecka?

Color blocking - nowy trend wnętrzarski

Tak zwany color blocking to technika polegająca na kontrastowym zestawianiu kilku, pozornie niepasujących do siebie barw. Ten nowy styl w aranżacji wnętrz zaczerpnięto z wybiegów największych domów mody, których kolekcje składały się z kontrastujących ze sobą barwnych bloków. Górna i dolna partia stroju utrzymane były w zupełnie innej kolorystyce, co tworzyło ciekawy wizualnie efekt. Podobne bloki kolorów przeniesiono do wnętrz, nie tylko na ściany, ale i meble oraz dodatki. Feeria barw dodana do stonowanego pomieszczenia utrzymanego raczej w jasnych barwach sprawia, że pokój wydaje się bardziej przytulny, poprawia nam nastrój i samopoczucie. Jak zastosować modny color blocking w pokoju dziecięcym?

Reklama

Color blocking w pokoju młodzieżowym

Zasada color blockingu w aranżacji wnętrz spełnia dokładnie te same funkcje co w modzie. Ma zmieniać proporcje pomieszczenia, uwydatniać pewne jego części i subtelnie maskować różne niedociągnięcia. Dzięki zastosowaniu kontrastowych barw w pokoju dziecięcym uzyskamy nowoczesne wnętrze, które pobudzi kreatywność i wyobraźnię naszej pociechy.

Pokój młodzieżowy to miejsce spełniające kilka różnych funkcji. Przeważnie mieści się w nim sypialnia, kącik do nauki i odrabiania lekcji oraz przestrzeń do zabawy i relaksu. Wykorzystując zasady color blockingu, możemy podzielić pokój na konkretne strefy, zgodnie z przynależącymi im funkcjami. Dzięki umiejętnie dobranym barwom zaznaczymy poszczególne części pomieszczenia, tak aby znalazła się w nim strefa spokojna, sprzyjająca wyciszeniu, oraz intensywnie kolorowa, pobudzająca do działania. Jak zestawiać ze sobą różne kolory, by uzyskać spójną całość?

Jak łączyć kolory w myśl zasady color blockingu?

Urządzanie pokoju młodzieżowego w stylu color blockingu można zacząć już na etapie malowania ścian. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie kilku ścian w stonowanych barwach z jedną, o wyraźnie mocniejszym kolorze lub pomalowaną w kolorowe geometryczne wzory. Do namalowania wielobarwnych prostokątów czy trójkątów potrzeba będzie jedynie taśma malarska oraz farby w wybranych kolorach.

Color blocking w pokoju dziecka stworzymy również za pomocą wzorzystych tapet w żywych, energetycznych barwach, kolorowych zasłon lub dywanów. Pamiętajmy tylko, by zachować w tym wszystkim równowagę, bo wnętrze nie powinno przytłaczać chaotycznymi kolorami. Wybierajmy tylko te barwy, które naprawdę podobają się nam i dziecku. A jeśli obawiamy się mocnych kolorów, zacznijmy od pasteli. Nie są one tak wyraziste i odważne, więc nasza pociecha z łatwością się do nich przyzwyczai.

Młodzieżowe meble i dodatki, a color blocking

Zjawisko color blockingu może pojawić się nie tylko na ścianach, ale również pod postacią mebli i dodatków do pokoju młodzieżowego. To dobre zachowawcze rozwiązanie dla tych, którzy intensywne, kontrastowe barwy wolą wprowadzać powoli i oszczędnie. W dziecięcym pokoju sprawdzą się na przykład meble z soczyście kolorowymi frontami lub uchwytami. Do białych ścian mogą pasować żółte, niebieskie lub turkusowe fotele i krzesła, komponujące się z mozaikowym, wielobarwnym dywanem.

Charakter młodzieżowego wnętrza podkreślą dodatki. Wybierzmy kilka kolorowych ramek, lampę lub zegar, które świetnie wyróżnią się na tle spokojnego koloru ścian. Ciepły, domowy nastrój wprowadzimy dzięki pościeli w geometryczne wzory, kolorowej narzucie oraz kilku dekoracyjnym poduchom - każda może być w innym kolorze.

materiał partnera
Dowiedz się więcej na temat: pokój dla dziecka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy