Reklama

"Wielcy filozofowie" - nietuzinkowa książka dla dużych i małych

„Wielcy Filozofowie” to idealna książka dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej. I dla rodziców, którzy nie potrafią im tego wyjaśnić. Filozofia to nie zbiór utartych schematów. Nie ma tu klucza odpowiedzi. „Wielcy Filozofowie” to inspirująca książka o tym, czego dzieci nie dowiedzą się ze szkolnej ławki.

Co kryje się w jaskini Platona i dlaczego tak trudno z niej wyjść? Czy "imperatyw kategoryczny" to nazwa jakiejś choroby? Co takiego głosił Sokrates, że został skazany na śmierć? I czemu bracia św. Tomasza z Akwinu porwali go i więzili przez rok?

Praca filozofa przypomina bycie dzieckiem - ciągle zadaje się pytania. I musi być w niej coś fajnego, skoro filozofowie wykonują ją od ponad dwóch tysięcy lat. Zwłaszcza że filozofować można, wylegując się w łóżku do południa, jak Kartezjusz Poznaj największych filozofów świata, którzy tak jak ty starali się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Reklama

Dzieci są w stanie zrozumieć więcej, niż nam się wydaje. Po prostu dorośli nie potrafią wytłumaczyć pewnych rzeczy w prosty sposób. Książki w serii "Myśli, Które Zmieniły Świat" to imponująco wydane picturebooki, które przybliżają dzieciom trudne zagadnienia i pokazują, jaką fascynującą przygodą jest nauka

Zobacz także:

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: filozofia | książki dla dzieci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy