Reklama

Reklama

Co mówią nasze dłonie?

Dawniej wierzono, że linie na dłoniach biorą się stąd, że dziecko w łonie matki ma zaciśnięte piąstki i przez dziewięć miesięcy skóra tak mocno się poukłada, że pozostaje taka na całe życie.

Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ dłonie są "przedłużeniem mózgu" (tak samo jak stopy),  i stąd wielka ilość drobniutkich linii, z których każda odpowiada za określony obszar naszego organizmu i naszego życia. Główne linie powinny być dość mocne i wyraźne, świadczą bowiem o dobrym zdrowiu i zdecydowanym charakterze.

Trzeba jednak pamiętać, że każda przesada jest niezdrowa i zbyt grube, zaczerwienione linie mówią o zapalczywości i brutalności charakteru. Wielkie znaczenie mają także wzgórza. Mówią o podświadomych zachowaniach człowieka w konkretnych obszarach życia. Jest to bardzo ważna informacja na temat charakteru, którą można wykorzystać zastanawiając się nad wyborem swojego przyszłego męża czy wspólnika. Z podświadomością trudno walczyć i można założyć z dużą dozą pewności, że gdy linia bogactwa  na ręce wspólnika biegnie daleko i jest wyraźna  - to znak, że bankructwo mu nie grozi.

Reklama

Jednak trzeba przy tej samej okazji zwrócić baczną uwagę na wzgórek Marsa, czy nie  jest nazbyt wystający lub twardy, bo wtedy mimo powodzenia w biznesie taki człowiek może bardzo łatwo popadać w konflikty z otoczeniem i całość przedsięwzięcia będzie wiecznie zagrożona z powodu odwracających się współpracowników. Najwięcej kontrowersji budzi zawsze linia życia. Biegnie ona szerokim łukiem wokół kciuka i jej kształt jak i długość wiele mówią o człowieku, jego podejściu do życia, do ludzi, o chorobach  w ciągu całego życia i zagrożeniach nieszczęśliwymi wydarzeniami.

Wiele osób uważa, że jeśli linia życia jest krótka, czyli nie dobiega do nadgarstka - oznacza wtedy krótkie życie. Ja w mojej praktyce nigdy takiej interpretacji nie stosowałam, bo analizowałam również inne linie oraz znaki sąsiadujące, które mogą wpłynąć na ostateczny osąd. W chiromancji trzeba być bardzo ostrożnym w negatywnych ocenach, bo każdy z nas chce o sobie dowiedzieć się samych dobrych rzeczy, negatywów zaś nikt nie chce słuchać. To normalne, sama to podkreślam, że powinniśmy się programować pozytywnie, wtedy wszystko będzie łatwiejsze.

W chiromancji nie tylko linie i wzgórki są ważne, trzeba bezwzględnie pamiętać o kształcie palców i paznokci. Jest to bardzo rozległa dziedzina wiedzy ezoterycznej i aby ją poznać trzeba spędzić lata na czytaniu rąk po to, aby dobrze ukierunkować osobę proszącą o radę.      

Autor: Elisabeth

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chiromancja | dłonie | linie papilarne | linia życia | ręce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy