Reklama

Reklama

Jak odnaleźć drugą połówkę?

Co zrobić, żeby znaleźć miłość? "Im bardziej siebie lubisz, tym bardziej będą ciebie inni lubili" - podpowiada psycholożka Katarzyna Miller. I dodaje: "Pogoda ducha jest do nauczenia się".

"Robię zajęcia z kobietami, gdzie jest pięćset bab na sali, a jak się pytam: "która mamusia jest szczęśliwa", podnoszą się cztery rączki. Od kogo się uczymy? Od nieszczęśliwych kobiet! Mamy się uczyć od tych, którzy są szczęśliwi. Albo samego siebie pytać, kiedy mi jest fajnie i to robić" - mówi Miller w rozmowie z eDarling.

To recepta na poszukiwanie "drugiej połówki". Jednak wiele osób ma za sobą nieudane związki i to utrudnia im nawiązanie nowych. Jak można sobie z nimi poradzić? "Ciężkie przeżycia też są dla ludzi. One są po to, żebyśmy się z nich nauczyli, że złe rzeczy mijają, a dobre wracają" - odpowiada Miller.

"Mamy być wszyscy jak 'Feniks z popiołów'. Osoby żyjące samotnie, niech sobie zdają sprawę, jak fajnie żyją. Nie znaczy, że ktoś, kto ma partnera żyje na pewno dobrze. Czasem z partnerem bywa bardziej trudno i samotnie niż w pojedynkę" - dodaje.

Reklama

Po prostu bierzmy to, co dostajemy dobrego od życia, wykorzystujmy to jak najlepiej i lubmy siebie. Pogoda ducha jest do nauczenia się, jest kwestią naszego nastawienia, przerobienia myśli, przerobienia zwyczajów" - zachęca Miller.

Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy