Reklama

Reklama

Przepowiednia dla Polski i świata na 2014 rok

Rok 2014 nie będzie należał do łatwych, co dało się już zauważyć w minionym roku. Przed nami dwie odsłony kwadratur Urana w baranie z Plutonem w Koziorożcu oraz Saturn surowo spoglądający ze znaku Skorpiona.

Ostre tarcia między tymi planetami potęgują rywalizację między mocarstwami oraz wojownicze tendencje. Niestety nie raz powieje grozą czy też realnym zagrożeniem wojny na świecie. Szczególnie niespokojnie będzie w krajach arabskich oraz na bliskim wschodzie. Ostrożnie planujmy wakacje na południowej półkuli. Z kolei w Ameryce Północnej możemy spodziewać się na światową skalę wielkiej afery politycznej, która wstrząśnie całym światem.

W krajach Unii Europejskiej będzie wrzało. Kraje biedne nie będą mogły unieść wymagań unijnych, z kolei kraje bogatsze zaczną się odwracać od udzielania pomocy. Zaczną się  pierwsze symptomy rozdźwięku w krajach unijnych zmierzających do jej rozpadu. Kraje zachodnie zaczną zaostrzać restrykcje dla emigrantów chroniąc swoje rynki pracy, a fala emigracji zacznie przybierać na sile, głównie z krajów europy wschodniej i krajów bałkańskich.

Reklama

Osoby obserwujące światowe rynki giełdowe nie raz poczują niepokój,

bowiem i tutaj będzie wiele sytuacji zaskakujących. To, co dotychczas wydawało się "pewniakiem", nagle przybierze zupełnie inny wymiar. Rok 2014 będzie pod znakiem trzęsień ziemi, które mogą siać duże spustoszenia. Niestety, ale będziemy świadkami wielu katastrof, które będą nie tylko dziełem natury, ale i konsekwencją ekspansji cywilizacji, jak infrastrukturalne i komunikacyjne kataklizmy.

Globalnie rok w klimacie zapowiada się spokojnie, aczkolwiek znowu zaobserwujemy "dziwactwa" pogodowe podobne do lat ubiegłych, czyli śnieg w Afryce i tropikalne upały na północnej półkuli. Rozwijająca się nauka zrobi ogromne postępy. Odkrycie amerykańskich naukowców da światło nadziei dla osób chorujących na raka i cukrzycę. Wrzeć będzie w państwie watykańskim - polityka nowego papieża jeszcze nie raz zrewolucjonizuje nasz światopogląd. 

Aczkolwiek pojawią się wrogowie nowego systemu w tymże państwie i powoli będzie widać rozłam wiekopomnego państwa watykańskiego. W Polsce czekają nas w dalszym ciągu spore problemy ekonomiczne i gospodarcze, społeczeństwo będzie jeszcze mocniej odczuwało skutki kryzysu. Bezrobocie, spadek wynagrodzenia i niezadowolenie stanie się przyczyną jeszcze większej fali emigracji, aniżeli w latach ubiegłych. Niestety, nie wszyscy będą mieli taką możliwość czy odwagę. 

Można się spodziewać niepokojów społecznych, ludzie protestując zaczną "wychodzić na ulicę" mocno się buntując niesprawiedliwości społecznej. Koniunktura rynkowa stanie w miejscu. Wiele firm zacznie plajtować, te które zaczną się otwierać to firmy zagraniczne, które będą próbowały sił na naszym rynku. Politycy będą próbowali wprowadzać nowe reformy, niestety dla pojedynczego obywatela nie wiele z tego będzie wynikało. Rząd po raz kolejny stanie przed załamaniem.

W polityce wiele wrzawy, wzajemnego oskarżania

Dopiero następny rok pozwoli wybić się nowej partii, kiedy to ludzie "złapią" nadzieję, że być może oni lepiej poprowadzą Polskę.  Za to będziemy dumni z reprezentantów nauki na światowej scenie, a i w sporcie zacznie się zdecydowanie poprawiać. Sporo afer i rzeczy dotąd ukrywanych ujrzy światło dzienne, co poważnie nadwątli wiarę polaków w dotychczasowe wartości, szczególnie religijne. 

W tym roku będziemy wiele podróżować nie tylko w celach zarobkowych, ale z ciekawości poznawania świata i poglądów innych ludzi. Warto jest w tym roku założyć rodzinę, gdyż związki okażą się trwałe. Na początku roku anomalie pogodowe, zwłaszcza w południowej części kraju staną się przyczyną niepokojów i dużych trudności administracyjnych i społecznych. Pod koniec roku 2014 r. Polacy zaczną żyć nadzieją na lepsze jutro za przyczyną obietnic składanych narodowi i pewnego "poluzowania" cenowego oraz ułatwień administracyjnych dla otwierających się na rynek krajowy. Jakkolwiek będzie, należy zachować pogodę ducha i wiarę w lepsze jutro

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognozy na 2014 rok | przepowiednie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy