Reklama

Reklama

Samhain, Halloween czyli kiedy ciemność zwycięża światło

Ten sabat czarownic czczony jest tradycyjnie w noc z 30 października na 1 listopada. W zasadzie we wszystkich kulturach właśnie wtedy, albo w pobliżu tej daty praktykowane były rytuały święta zmarłych.

Zwane różnie, praktykowane nieco odmiennie, ale zawsze z tym samym nastawieniem. To teraz, w noc, która nie należy ani do nowego roku, ani do roku następnego, odsuwa się tarcza chroniąca nasze dwa światy czyli świat żywych i umarłych.

To teraz unosi się zasłona niewiadomego i jest to czas, kiedy Oni wchodzą do naszego świata, ale i my możemy wejść do ich świata. Dlatego właśnie w tym czasie wszelkie rytuały czy wróżby są najmocniejsze. Przedstawię państwu kolka możliwości, kilka rzeczy, kilka czarów do wykonania samodzielnie w domu.

Reklama

Stary i Nowy Rok

Pamiętajmy, że święto Halloween zwane jest Nowym Rokiem Czarownic. Wszelkie działania wróżebne, które wykonujemy na przełomie zwyczajowego Nowego Roku, mogą mieć tutaj miejsce. Najlepszym rytuałem jest pozbycie się starych i rozpoczęcie nowych zadań. Co będzie do niego potrzebne:

  • Czarna świeca
  • Biała świeca
  • Olejek najlepiej świerkowy
  • Dwie kartki papieru
  • Długopis
  • Zapalniczka

Na obu świecach piszemy swoje imię i datę urodzenia. Namaszczamy świece olejkiem. Czarną świece stawiamy po naszej lewej stronie, białą po prawej. Zapalamy świece i czekamy dziesięć minut.

Kiedy ich płomienie będą paliły się jasnym światłem, na jednej kartce piszemy rzeczy, których chcemy się pozbyć, na drugiej te, które chcemy, by przydarzyły nam się w ciągu następnego roku.

Pierwszą kartkę spalamy w płomieniu czarnej świecy, drugą w płomieniu tej białej. Czekamy aż świece wypalą się do końca. Popiół i pozostałości zbieramy i zakopujemy daleko od domu.

Rytuały wykonywane w Halloween najczęściej dotyczą rodziny (kolacje, uczty, na których gromadzili się Celtowie wzmacniając swoje więzi klanowe), bezpieczeństwa, miłości i zdrowia.

Oczywiście może nie wypada robić w tym czasie przeznaczonym dla duchów typowych rytów na miłość, ale można poprosić swojego bliskiego zmarłego o pomoc w tej sprawie.

Rytuał na miłość

Stawiamy zdjęcie zmarłej bliskiej osoby. Przed jej zdjęciem kładziemy jabłka, orzechy, liście, jesienne kwiaty. Palimy pomarańczowe świece, bo pomarańczowy jest kolorem tego święta. Piszemy swoje miłosne życzenie na kartce i spalamy je w płomieniu świecy.

Rytuał uwolnienia od miłości. Co będzie potrzebne:

  • Czosnek
  • Czarna świeca
  • Igła
  • Kartka papieru.

Namaszczamy świecę startym czosnkiem. Wypisujemy również na niej imię osoby, od której chcemy się uwolnić. Karteczkę wykorzystujemy do tego, żeby zapisać wszystko to, czego chcemy się pozbyć, wszelkie negatywne emocje związane z ta osobą. Kartkę spalamy. Po zakończonym rytuale, czyli w momencie, kiedy świeca wypali się do końca, zakopujemy wszystkie resztki daleko od domu.

Rytuał bezpieczeństwa

Zapalamy w każdym pomieszczeniu chociaż mały podgrzewać w pomarańczowym kolorze. Z dużą pomarańczową świecą obchodzimy swój dom odwrotnie do wskazówek zegara, zaczynając od drzwi wejściowych. Staramy się wyobrażać, że ogień spala wszelkie złe rzeczy, wszystko to, co się nagromadziło w tym czasie w naszym domu a w miejsce negatywów pozostawia świetlistą i dobrą energię. Po zakończeniu rytuału pozwalamy, by świece wypaliły się do końca. Resztki zakopujemy blisko domu.

Pamiętaj, że w ten czas możesz przyciągnąć do domu bogactwo. Ważne, żeby w tym dniu nie brakło w twoim domu słodkości i cukierków, oraz żebyś mógł się nimi z kimś podzielić.

Miłego czarowania

Wasza Czarownica Joanna Wiśniewska

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samhain | Sabat Czarownic | święto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje